Arama sonuçları

İTÜ mezunları 'platform'da buluştu

İTÜ mezunları 'platform'da buluştu

İTÜ mezunları 'platform'da buluştu. İTÜ’lüler Mezunlar Zirvesi’nde buluştu. Zirve, Başbakan Binali Yıldırım başta olmak üzere çok sayıda bakan, bürokrat, iş ve sanat dünyasından çok sayıda davetlinin katılımıyla Ankara’da gerçekleştirdi. Mezunlar Platformu’nun da tanıtımın yapıldığı toplantıda Başbakan Binali Yıldırım, platforma üye olan ilk isim oldu. 

 

İTÜ MEZUNLARI 'PLATFORM'DA BULUŞTU

 

Binali Yıldırım, İstanbul Teknik Üniversite’sinin ülkenin ekonomik, bilim, teknoloji ve sanat alanında gelişmesine çok büyük etkisi olduğunu söyledi. Başbakan Yıldırım şunları söyledi: 

Türkiye’nin her yerinde İTÜ’lülerin eserlerini görüyoruz. Türkiye’nin 1960 yılından itibaren siyasi tarihine baktığımızda Demirel, Erbakan, Özal, bunlar özellikle son dönem tarihimizin unutulmaz siyasi simalarıdır ve onlar da birer İTÜ’lüdür. Mevcut hükümette benimle beraber altı İTÜ’lü arkadaşımız kabinede görev aldı. Türkiye’nin kalkınmasına büyümesine büyük katkı sağlayan İTÜ’lüler var. Gelişmiş üniversitelerle ülkemizin büyümesine katkı sağlayabiliriz. 

 

İTÜ MEZUNLAR PLATFORMU NEDEN KURULDU?

 

İTÜ Rektörü Prof.Dr. Mehmet Karaca, İTÜ’nün yaşayan 130 bin mezununu sanal bir ortamda bir araya getirmek “Mezun Platformu kurulduğunu söyledi. Karaca şöyle konuştu: 

“Mükemmel bir mezun portföyümüz var. Onlarla gurur duyuyoruz. Siyaset, iş dünyası, sanat dünyası başta olmak üzere cerrah olan mezunumuz bile varDünyada üniversite kavramı değişti.  Üçüncü nesil üniversite tanımına uygun tek üniversite İTÜÜniversitelerin alt yapısını Bilgi Ekonomisine çevirmek istiyoruz. Akademisyenler, bilginin de ticarileşeceğini görerek firma kurmaya baladılar. Üçüncü nesil üniversite içerisinde firma kuran akademisyen sayısı oldukça fazla. Dünya alanlarına göre üniversite sıralamalarında ilk 100-200 içerisinde yer alıyoruz. En son olarak GreenMetric’te yani yeşil kampus sıralamasında dünyada 77. Türkiye’de de birinci sıradayız. Mezun ilişkilerinde yeni trend olan sosyal medyayı da kullanmaya başlıyoruz. İTÜ mezunlarını buluşturan platformun ilk üyesi Sayın Başbakan Binali Yıldırım olacaktır:"

 

İTÜ MEZUN PLATFORMU NEDİR?

 

İTÜ Mezun Platformu (https://itumezun.org/) İTÜ mezunlarını ve öğrencilerini bir araya getirecek bir sosyal etkileşim platformuİTÜ Mezun Platformunun kurulmasıyla üniversitearalarında Oxford, UCLA, UCL ve Toronto gibi dünya çapında 500 eğitim kurumunun bulunduğu 3 milyon kişinin kullandığı bir platforma dahil olacak. Platforma linkedinfacebook veya e-posta adresiyle üye olunabiliyor. Platform üyelerine; iş tavsiyesi alıp verme, üniversite etkinliklerini görme ve katılma imkanı sağlayacak. 

 

31-12-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin