Arama sonuçları

İTÜ ve İpekyol hazır giyimde işbirliği yapacak

İTÜ ve İpekyol hazır giyimde işbirliği yapacak

İTÜ ve İpekyol hazır giyimde işbirliği yapacak. İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ve İpekyol ortak çalışmalar kapsamında eğitim ve akademik işbirliği protokolü imzaladı. İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca akademik ve endüstriyel çalışmaların birbirini tamamlar nitelikte olmasının önemini vurguladı.

İTÜ ve İpekyol arasında uzun süredir devam eden ortak çalışmalar Eğitim ve Akademik İşbirliği Protokolü ile bir adım daha  ileriye taşındı. Üniversite - sanayi işbirliğinin örneğini gösteren İTÜ ve İpekyol arasındaki protokolün töreni İTÜ Rektörlüğü’nde gerçekleştirildi.

 

İTÜ VE İPEKYOL HAZIR GİYİMDE İŞBİRLİĞİ YAPACAK 

 

İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca ve İpekyol Genel Müdürü Uğur Ayaydın’ın imzaladığı protokol törenine, İTÜ Tekstil Teknolojileri ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ömer Berk Berkalp ve ITU-FIT Moda Tasarımı Program Koordinatörü Prof. Dr. Cevza Candan ile Ipekyol Ürün yönetimi ve Tedarik Zinciri Direktörü Özlem Tektaş Çelikkanat ve Ipekyolİnsan Kaynakları Direktörü Aysil Akcanbaş katıldı.

ÜNİVERSİTE SANAYİ İŞBİRLİKLERİ ÖNEMLİ 

İTÜ Rektörü Prof. Dr. Karaca törende yaptığı konuşmada üniversite-sanayi işbirliklerini son derece önemsediklerinin altını çizdi. Karaca, gerek üniversitelerin gelişiminin gerekse ülke kalkınmasının sürdürülebilirliği için akademik ve endüstriyel çalışmaların birbirini tamamlar nitelikte olması gerektiğini söyledi. Rektör Prof. Dr. Karaca, dünyanın en köklü üniversiteleri arasında yer alan ve yükseköğretimde 245 yıllık başarılarla dolu geçmişiyle marka olan İTÜ’nün, iş birliği anlaşmalarına hassasiyetle yaklaştığını belirtti. Sürdürülebilir, gerçekçi ve başarılı adımlar atmaya olanak sağlayacak önemli markalarla çalıştıklarını aktaran Karaca şöyle devam etti: “Bu açıdan da Türkiye ve dünya pazarında prestijli bir konuma sahip Ipekyol ile birlikte yürüteceğimiz çalışma ve projelerin yeni değerler üreteceğine, sürdürülebilir üniversite-sanayi işbirlikleri bağlamında öncü bir rol üstlenerek yeniliklere kapılar açacağına yürekten inanıyoruz.” 

AKADEMİ İLE PROJELER SÜRECEK 

İpekyol Genel Müdürü Uğur Ayaydın ise kurumların bilim ve akademi çevreleriyle yakın temasta olması ve birlikte ortak projeler üzerinde çalışmalarının önemini vurguladı. Ipekyol’un sektördeki öncü rolünden bahseden Ayaydın eğitim ve akademik işbirlikleri konusunda da çalışmalarını sürdüreceklerini belirtti. Ayaydın şöyle dedi: “Üniversite -sanayiiişbirliklerinde sürdürülebilirliğin önemine bizler de inanıyoruz. Bu protokolle işbirliğimizi çok daha kalıcı bir zemine taşımış olmaktan büyük heyecan ve gurur duyuyoruz.” 

İTÜ VE İPEKYOL PROTOKOLÜ NELERİ KAPSIYOR?

İTÜ ve Ipekyol arasında imzalanan Eğitim ve Akademik İşbirliği Protokolü; hazırgiyimperakende ve moda (moda tasarım ve teknolojisi) sektörü odaklı ortak akademik çalışmaların (proje, yüksek lisans ve doktora tezleri, bitirme tasarım projeleri vb.) planlanması ve uygulanmasını, hazırgiyim perakende ve moda sektörü alanlarında sektörel bilginin ilerlemesi ve yaygınlaşmasına yönelik bilimsel faaliyetlerde bulunulmasını ve Ipekyol çalışanlarının gelişimine yönelik profesyonel eğitimlerin tasarlanması ve uygulanmasını kapsıyor.

 

 

 

 

20-12-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş