Arama sonuçları

İyilik Var Ormanı kuruluyor

İyilik Var Ormanı kuruluyor

İyilik Var Ormanı kuruluyor. Yaşar Üniversitesi’nin organizasyonu ve İzmir Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla “İzmir’de iyilik var” sloganıyla bir araya gelen 58 sivil toplum kuruluşu, Ege Orman Vakfı işbirliğiyle İzmir’de İyilik Var Ormanı kuruyor. Tire Dereliköy mevkiinde İyilik Var Ormanı için ilk fidanlar dikildi. İlk etapta 4 bin fidanın dikildiği İyilik Var Ormanı yeni bağışlarla büyüyecek.  

Bağışlarla daha da büyümesi hedeflenen bu orman ile iyiliğin gelecek nesillere de aktarılmasını istediklerini belirten Yaşar Üniversitesi Sosyal Sorumluluk Programı Koordinatörü Kevser Çimenli, şöyle dedi: 

“İzmir’de İyilik Var kampanyasının devamı olarak oluşturulan İzmir’de İyilik Var Ormanıiçin 300’den fazla Yaşar Üniversitesi öğrencisi çalıştı. Her öğrenci, karbon ayak izini sıfırlamak için minimum 10 fidan bağışı hedefledi ve bu hedefi de aştı. Kendi ailelerinin ve çevrelerinin yanı sıra tanıdıklarını, mahallenin bakkalını bile fidan dikimi konusunda bilgilendirip bu ormana bağış yapmalarına vesile oldular. Bu anlamda 300 öğrenci aracılığı binden fazla kişinin, fidan dikimi konusunda farkındalığı sağlanmış oldu. Ege Orman Vakfı ile yapılan bu işbirliğinde dikilen fidanlar İzmir’de gönüllü çalışmalar yapan kurumların gönüllülerine ithaf edildi.”

14-05-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin