Arama sonuçları

Kadıköy Anadolu proje okula karşı eylemde

Kadıköy Anadolu proje okula karşı eylemde

Proje okullarında protesto var. Öğrenci ve veliler öğretmen ve müdürlerinin ayrılmasını protesto ediyor. Aralarında İstanbul (Erkek), Kabataş Erkek, Cağaloğlu Anadolu, Kadıköy Anadolu, Kadıköy Avni Akyol gibi Türkiye'nin en köklü liselerindeki öğretmen ve müdürlerin ayrılmak zorunda kalması protesto ediliyor. Geçtiğimiz eylül ayında çıkan Proje Okullar Yönetmeliği'ne göre bu okullarda 8 yılını dolduran başta müdürler olmak üzere yönetici ve öğretmenler başka okullara tayin edildi. Tercihi yapmayan ya da 25 okuldan birine yerleşemeyenler de resen atanmaya başlandı.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın proje okul uygulamasına protestolar devam ediyor. Kadıköy Anadolu Lisesi (KAL) öğrencilerinin okul bahçesindeki oturma eylemiyle başlayan KAL protestosu bugün de devam etti. Proje okul uygulamalarını protesto etmek amacıyla, bugün KAL öğrencileri, velileri ve öğretmenleri Kadıköy Anadolu Lisesi'nde “Projeniz Degiliz” sloganıyla toplandı.

ÇEVİK KUVVET VE TOMA HAZIR BULUNDU

Proje okul uygulaması kapsamında öğretmenleri okuldan ayrılmak zorunda kalan okulların arasında olan KAL'a polis ve TOMA girdi. Veliler bugün saat 15.00'a "projeniz değiliz!" sloganı ile lokma dağıtma çağrısında bulunmuştu. Okul içinde ve etrafından çok sayıda çevik kuvvet polisi konuşlanırken, bir adet TOMA da okul içinde tur atarak kapı önünde beklemeye başladı. Kadıköy Anadolu Lisesi mezunları ve öğrenci velileri tarafından ‘Proje Okul Yönetmeliği’ne ilişkin bir basın açıklaması yapıldı.

14-10-2016


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş