Arama sonuçları

Kadın girişimci açtığı çağrı merkezinde gençleri istihdam ediyor

Kadın girişimci açtığı çağrı merkezinde gençleri istihdam ediyor

Bayburtlu kadın girişimci, devlet desteğiyle kurduğu çağrı merkeziyle gençlere iş imkanı sağlamanın mutluluğunu yaşıyor. İstanbul'da yaşayan 2 çocuk annesi Nazan Meyram Küçükosman, yıllar önce ayrıldığı Bayburt'ta gençleri düzenli gelir elde edecekleri bir işe kavuşturmak istedi.

Bunun üzerine memleketi Bayburt'a dönen lise mezunu Küçükosman, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı'na (KOSGEB) başvurarak girişimcilik eğitimi aldı.

Eğitimini tamamlayan Küçükosman, KOSGEB'in hibe desteğiyle kent merkezi ve Aydıntepe ilçesine "NZN Çağrı Merkezi" adıyla iki şubeli çağrı merkezini kurdu.

Hayali olan iş yerine devlet desteğiyle kavuşan Küçükosman, kentteki 40 genci istihdam etmenin mutluluğunu yaşıyor.

Küçükosman, AA muhabirine, İstanbul'da birçok alanda faaliyet gösteren aile şirketinde çalıştığını, daha sonra yatırım yapmak için 3 yıl önce memleketi Bayburt'a döndüğünü söyledi.

"GENÇLERİMİZE YARDIMCI OLMAYA ÇALIŞIYORUM"

Gençlere hızlı bir şekilde iş imkanı sağlamak için çağrı merkezi sektörüne girdiğini belirten Küçükosman, şöyle dedi: "İstanbul'daki aile şirketimizde birçok alanda faaliyette bulundum. 3 yıl önce bir şirket kurarak kendi şehrime yatırım yapmayı düşündüm ve çağrı merkezi sektörüne girdim. Aydıntepe ilçesi ve Bayburt merkez olmak üzere 2 çağrı merkezini şehrime kurdum. Gençlerimize istihdam konusunda bir nebze de olsa yardımcı olmaya çalışıyorum."

19-05-2021


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş