Arama sonuçları

Kadir Has Üniversitesi’nin ilk Emeritus profesörleri

Kadir Has Üniversitesi’nin ilk Emeritus profesörleri

Kadir Has Üniversitesi’nin ilk Emeritus profesörleri. Kadir Has Üniversitesi, ilk kez iki akademisyenine Emeritus Profesörlük unvanı verdi. Bu unvanı kez Kadir Has Üniversitesi Mali Hukuk Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Orhan Şener ve Kadir Has Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erdal Panayırcı aldı.

 

Bunun için üniversitede tören düzenlendi. Törende profesörlerin üniversite ile akademik bağlarının süresiz devam etmesini sağlayan “Emeritus Profesörlük” unvanı verildi. Törene Mütevelli Heyeti Başkanı Nuri Has, Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Can Has, Mütevelli Heyeti üyeleri, Rektör Prof. Dr. Sondan Durukanoğlu Feyiz, fakülte dekanları, öğretim üyeleri, öğrenciler, çalışanlar ve akademik dünyadan davetliler katıldı.

KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ’NİN İLK EMERİTUS PROFESÖRLERİ

Kadir Has Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sondan Durukanoğlu Feyiz, şunları söyledi:

“Emeritusluk bir üniversitenin kendisini var eden çok önemli hocalarına sunduğu bir minnet sembolüdür. Uluslararası saygınlığı ve ilişkileriyle çok daha uzun yıllar hem akademisyen, hem de öğrencilere yol göstermesi kazanım olacak çok değerli iki hocamıza, Kadir Has Üniversitesi olarak Emeritus statüsü vermiş olmanın mutluluğu içerisindeyiz. Uzmanlık alanlarında yaptıkları çalışmalar ile topluma ve üniversitemize yaptıkları çeşitli katkılardan dolayı kendilerine çok teşekkür ediyorum.”

PROF. DR. ORHAN ŞENER KİMDİR?

Prof. Dr. Orhan Şener’in ilgi alanları kamu ekonomisi, siyasal maliye, uluslararası vergileme, sanat ekonomisi, public choice, müze ekonomisi. 1964 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi Maliye ve İktisat Bölümü’nde lisans eğitimi aldı. 1971 yılında New York Syracuse Üniversitesi Public Administration bölümü üzerine yüksek lisans yaptı. 1974 yılında Uludağ Üniversitesi Maliye Bölümü üzerine doktorasını tamamladı. Şener, 1974 yılında Uludağ Üniversitesi’nde doçentlik yaparak 1988 yılında Marmara Üniversitesi’ne profesör olarak geçti. 2010 yılından bu yana Kadir Has Üniversitesi’nde Mali Hukuk Anabilim Dalı Başkanı.

PROF. DR. ERDAL PANAYIRCI KİMDİR?

Prof. Dr. Erdal Panayırcı’nın ilgi alanları telekomünikasyon ileri sinyal işleme teknikleri ve kablosuz haberleşme sistemlerine uygulamaları ve optik haberleşme. 1963 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Elektronik Mühendisliği lisans eğitimi aldıktan sonra, 1964 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik Mühendisliği yüksek lisansını tamamladı. 1971 yılında Michigan State Üniversitesi Elektrik – Elektronik Mühendisliği üzerine doktora yaptı. 2006-2017 yılları arası Kadir Has Üniversitesi’nde Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı olarak görev yaptı. Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünde öğretim üyesi.

EMERİTUS ÖĞRETİM ÜYELİĞİ NEDİR?

Kadir Has Üniversitesi’nde, “Emeritus Öğretim Üyeliği” ile tecrübeli öğretim üyelerinin deneyim, uzmanlık alanları ve yetkinliklerinden bilimsel anlamda fayda sağlanması amaçlanıyor. Ayrıca, emekli olan öğretim üyelerinin bilimsel yetkinlikleri için desteklenmesi ve üniversite etkinlikleriyle aktivitelerine sürekli katılım göstermeleri destekleniyor.

29-12-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin