Arama sonuçları

Kafanızı mazerete değil, maharete yorun

Kafanızı mazerete değil, maharete yorun

 

Kafanızı mazerete değil, maharete yorun. Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali konuk oldu. Bali gençlere eğitim ve iş hayatından anılar anlatarak tavsiyelerde bulundu. İstanbul Okan Üniversitesi’nin Girişimcilik Dersi’ne bu kez Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali konuk oldu.

Üniversitesi (ODTÜ) okuduğu dönemde beş sömestr şeref listesine girdiğini anlatan Bali “Çünkü atılmaktan korktuğum için şeref listesine girdim. Dozunda kaygı başarıyı getirir” sözleriyle açıkladı.

Bali kendisini başarıya giden yolda, mahcubiyet kaygısı ve sıradanlığa razı olmamasının motive ettiğini ifade etti.

KAFANIZI MAZERETE DEĞİL, MAHARETE YORUN

Bali şimdiki gençlerin zekalarını gereğinden fazla önemsediğini ama antrenman yapmadıklarını, hayatın zekilerden çok disiplinlileri, sebat edenleri, süreklilik gösterenleri ödüllendirdiğini söyledi. Bali gençler için  şöyle dedi:

“Bu jenerasyon fark yaratmadan, fark görmek istiyor. Türk toplumu kadar mazeret yaratan toplum yoktur. Kafanızı mazerete değil, maharete yorun. Aşırı politize, sloganvari bir dünyanın esiri olmayın. Kendi kişisel gelişiminizi tamamlamadan dünyayı kurtarmaya çalışmayın. Sonra siz de kurtarılacaklar arasına girersiniz.”

Bali başarının formülünü niyet+kararlılık+çalışkanlık+disiplin olarak açıkladı. Bali huzur ve mutluluğun formülünü de verdi: “Uyum+sabır+hoşgörü+tevazu.”

 

02-01-2020


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş