Arama sonuçları

Kılıçdaroğlu: KPSS olacak ama sözlü sınavı kaldıracağız

Kılıçdaroğlu: KPSS olacak ama sözlü sınavı kaldıracağız

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eylül ayında seçim beklediğini belirterek, ''Ekonomiyi daha fazla götüremezler. Götüremeyeceklerini de gayet iyi biliyorlar'' dedi. Kılıçdaroğlu, Habertürk TV'de canlı yayınlanan Fatih Altaylı ile Teke Tek programında gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne (İBB) yönelik soruşturmaya ilişkin iddiaların asılsız olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, soruşturma yapılacaksa iyi hal kağıdı verenlere yapılması gerektiğini kaydetti.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun görevden alınmasına ihtimal vermediğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, şöyle dedi. "Bu işin yanlış olduğunu AK Parti içinde bile düşünenler var. Ben müfettişlerin bir talimatla 'Bu işi gidelim, soruşturma açalım, Ekrem Bey'i görevden alalım' diyeceğini sanmıyorum. Böyle bir şey işin doğasına aykırı, mümkün değil. Yerel seçim öncesi Mansur Bey'e de iftira attılar. Ben vicdanlı müfettişlere güveniyorum. Varsa terörist yakasından tutup götürsünler, ben nereden bileceğim adam teröristse. Önce kendi belediyelerine baksınlar. Yapılan kumpas, işin Türkçesi İstanbul'u almamızı bir türlü hazmedemiyorlar."

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI’NA ALINMAMASI

Kılıçdaroğlu, TÜİK'e alınmamasına ilişkin, şöyle dedi: "Enflasyon rakamlarını soracaktım, işçinin, emeklinin hakkı için gittim. TUİK Başkanıyla görüşseydim, 'Neye göre saptıyorsunuz?' diye soru soracaktım. Milyonlarca kişinin hakkını aramak için oraya gittim. Emekliye ne verildi? Enflasyonun altında zam verildi."

KPSS NE OLACAK?

KPSS'de birinci olmuş birisinin sözlüde elenmesinin nedenini sormak için Milli Eğitim Bakanlığı'na gittiğini anlatan Kılıçdaroğlu, 15 saat beklediğini ve randevusuna yanıt verilmediğini söyledi. Kılıçdaroğlu, KPSS'yi yapacaklarını ama sözlüyü kaldıracaklarını belirterek, "Sözlü gereken alanlarda ise kamera koyacağız. İtiraz edilirse kamera kayıtlarını ortaya koyacağız. Haksızlığa uğrayanları savunmayacaksam niye siyaset yapıyorum?" diye konuştu.

09-01-2022


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş