Arama sonuçları

Kılıçdaroğlu: Yurt sorununu 1 yıl içinde çözeceğiz

Kılıçdaroğlu: Yurt sorununu 1 yıl içinde çözeceğiz

Kılıçdaroğlu: Yurt sorununu 1 yıl içinde çözeceğiz. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, üniversite öğrencilerinin yurt sorununu 1 yılda çözeceklerini iddia etti.  

Kılıçdaroğlu, Atatürk Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu açılış töreninde, platforma üniversite öğrencisi genç kızlarla çıktı.

Yurtta kalan çocuklara sahip çıktıklarını söyleyen Kılıçdaroğlu, gençlerin gelecek kaygısı yaşadığını dile getirdi. Öğrencilerin, iş bulma kaygısı yaşadığını anlatan Kılıçdaroğlu, şöyle dedi:

KILIÇDAROĞLU: YURT SORUNUNU 1 YIL İÇİNDE ÇÖZECEĞİZ

"Umutsuzluğun geldiği bu nokta beni üzdü. Bunu aşmanın tek yolu üretmek. Türkiye tarlada üretmeli, fabrikada üretmeli, üniversitede bilim üretmeli. Hiç kimsenin umutsuzluğa kapılmaması lazım. Birlikte mücadele edersek bütün sorunları aşarız. Türkiye'nin çözülmeyecek hiçbir sorunu yok. Beraber, birlikte çözeceğiz. Çünkü biz gençlerimize güveniyoruz. Onlar bizim geleceğimiz. Umudumuz onlar. Ürettikçe elbette arkadan gelen yeni nesil daha güçlü Türkiye'yi yukarı taşıyacaktır."

KADINLAR OKURSA

Mustafa Kemal Atatürk'ün gösterdiği hedefi yakalayıp aşacaklarını söyleyen Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

"Genç kızlarımız okudukça uygarlığı daha büyük adımlarla yakalamış olacağız. Kadınların okuduğu, yetiştiği bir toplumda eğitim düzeyinde bir sıçramayı gerçekleştirebiliyoruz. Kız çocuklarının okuması çok önemli. Onlar bize geleceği anlatacak, sorunları nasıl azim ve kararlılıkla aştıklarını anlatacaklar. Onlar bizim geleceğimiz, umudumuz. Hepinizin huzurunda üniversiteyi kazandılar, geldiler buraya. Çalışacaklar, üretecekler hayatın her alanını dikkatle izleyecekler. Siyaset kurumunu da yakından izlemelerini isterim. Siyaset toplumun sorunlarını çözmek için en önemli kurumlardan biri."

ÜNİVERSİTELİNİN YURT SORUNU

Kılıçdaroğlu, öğrencilerin yurt sorununa değinerek, şöyle devam etti:

"Türkiye'de 17 yılda yurt sorunu çözülememişse bu sorunun ayıbı siyaset kurumuna aittir, size değil. CHP olarak bu sorunu 1 yılda çözeceğiz. İnşaat yapmak çok kolay. Yer de kolay. Sıcak-soğuk suyu olan, hiçbir anne ve babanın gözünün arkada kalmadığı yurtlar yapacağız."

GENÇLERİ GELECEĞE TAŞIYACAĞIZ

Gençlerin toplumu geleceğe taşıyacağını vurgulayan Kılıçdaroğlu, gençler arasında ayırım yapmayacaklarını belirterek şöyle devam etti:

"Yeni bir siyaseti başlatıyoruz. Kavgadan uzak bir siyaset, dostlukla inşa edilmiş bir siyaset. Yanlışa karşı duran, yılmayan bir siyaset anlayışı ile yola çıktık. Yerel yönetimlerde bir başarı sağladık. Sıra geldi ikinci etaba. İkinci etapta da göreceksiniz beyefendiyi aşağı indireceğiz. Hep beraber yapacağız bunu. Niçin yapacağız? Çocuklarımız için, gençlerimiz için. Kutuplaşan bir toplum istemiyoruz. Herkesin inancı, manevi dünyasının zenginliğidir; siyaset konusu olmamalı. Siyaset konusu şu olmalı: Benim çocuğuma neden yurt yapılmadı?"

21-11-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş