Arama sonuçları

Kilis ve Hatay’ın 6 ilçesinde okullar açılmadı

Kilis ve Hatay’ın 6 ilçesinde okullar açılmadı

Kilis ve Hatay’ın 6 ilçesinde okullar açılmadı. Onların okulları açılamadı. Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ Zeytin Dalı Harekatı dolayısıyla okulların bir hafta daha tatil edildiği Hatay'ın bazı ilçeleri ve Kilis'te okulların güvenlik riski nedeniyle tatil edildiğini söyledi. Bozdağ, okulların 12 Şubat’ta açılacağını duyurdu.

Bozdağ, Çankaya Köşkü'nde, Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında gerçekleştirilen Bakanlar Kurulu toplantısı devam ederken düzenlediği basın toplantısında gazetecilere açıklamalarda bulundu, soruları yanıtladı.

 

KİLİS VE HATAY’IN 6 İLÇESİNDE OKULLAR AÇILMADI

Bozdağ’a Zeytin Dalı Harekatı dolayısıyla okulların bir hafta daha tatil edildiği Hatay'ın bazı ilçeleri ve Kilis'te, tatil süresinin uzatılmasının söz konusu olup olmayacağı soruldu. Bozdağ, bölgede devam eden harekatın doğurduğu güvenlik riskleri nedeniyle Kilis'te ve Hatay'ın altı ilçesinde tatilin bir hafta ertelendiğini hatırlattı.

OKULLAR BİR HAFTA SONRA AÇILACAK

Bozdağ, güvenlik şartlarının takip edildiğini belirterek şöyle dedi:

"Bu şartlarda olumsuz anlamda bir değişiklik olduğu takdirde bu süre gözden geçirilebilir. Bizim tahminlerimize göre olumsuz anlamda bir değişiklik ihtimalini zayıf görüyoruz. İnşallah 12 Şubat 2018 Pazartesi günü Kilis'te ve diğer yerlerdeki öğrencilerimiz de diğer öğrenciler gibi ikinci yarıyılına başlayacaklardır. Bu arada buradaki öğrencilerle alakalı Milli Eğitim Bakanlığımız telafi eğitimleri yapacak ve bu bir haftalık açığı kapatacaktır."

06-02-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin