Arama sonuçları

Kimlerin diplomasında 'uzaktan öğretim' yazacak?

Kimlerin diplomasında 'uzaktan öğretim' yazacak?

Kimlerin diplomasında 'uzaktan öğretim' yazacak? YÖK'ün uzaktan öğretim programlarını bitiren mezunların diplomalarında "uzaktan öğretim " yazılacağı kararı üzerine bunun hangi öğrencileri kapsadığına ilişkin tartışma da başladı. 

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, uzaktan öğretim programları için düzenlenecek diplomalarda "uzaktan öğretim" ibaresinin kimleri kapsayacağını Twitter hesabından yaptığı açıklama ile duyurdu. YÖK'ün uzaktan öğretim programlarında düzenlenecek diplomalarda "uzaktan öğretim" ibaresinin yer almasına ilişkin karar aldıklarını hatırlatan Saraç, şöyle dedi: 

UZAKTAN ÖĞRETİM KİMİN DİPLOMASINDA OLACAK?

"Almış olduğumuz kararın hangi tarihten itibaren uygulanması konusunda tereddütler oluştuğu görülmüştür. Bu kararın 2017-2018 tarihinden itibaren uzaktan eğitim programlarına kaydolan öğrenciler için geçerli olduğunu ifade etmek isterim." 

Bu açıklamada bu yıl üniversite sınavlarına giren ve uzaktan öğretim programına yerleşecek öğrencileri kapsayacak. Şu anda bu programlarda okuyan öğrencilerin diplomalarında ise bu ibare olmayacak.

03-05-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş