Arama sonuçları

Kişiye özel eğitim sistemi olacak

Kişiye özel eğitim sistemi olacak

Gelecekte, eğitim sistemimiz çok daha kişiye özelleştirilmiş olacak; şu anda tüm dünyada, her bireye uyması gerektiği düşünülen bir sistem var ve açıkça bu sistem herkes için uygun değil.

ÖĞRETMENLERİN ROLÜ NE OLACAK? Yarının eğitiminde, öğretmenlerin çok büyük, fakat çok farklı bir rolü olacak. Koç ve akıl hocası olacak, öğrencilerin gelişimini çocukların ihtiyacı olan yönde destekleyecekler. 

ÖĞRENCİ NASIL ÇALIŞACAK? Öğrenciler bir şeyler öğrenmek konusunda heyecanlı olacak ve çok sıkı çalışacaklar – bağımsız, bireysel bir şekilde. Ebeveynlerin rolü de aynı şekilde önemli olacak; çocuklarını birer amigo gibi destekleyecek, eğitimin önemini pekiştirecekler.

OKULLAR VE ÖĞRETMENLER KALACAK MI? Bu ne kadar geleceğe baktığımıza bağlı. Her zaman koçluk ve akıl hocalığı yapan öğretmenlerimiz olacak, fakat tuğla ve harçtan yapılma okullarımız olmayabilir. Bunun yerine, soyut bir şekilde var olacaklar, şimdiden ‘the cloud’ (bulut) veya internet olarak tanımlanan şekilde. 

TEKNOLOJİ BU SİSTEMDE NEREDE OLACAK? Teknoloji burada en büyük rolü oynayacak, çünkü gelişmiş teknoloji sayesinde müfredatı şekillendirme ve öğrenciye uygun hale getirme şansımız olacak, bu şekilde öğrencinin çabası ve katılımı en uygun hale getirilecek.

HANGİ NİTELİKLER ÖNEM KAZANACAK? Gelecekte gençlerin başarılı olabilmeleri için herhangi bir “niteliğe” ihtiyacı olmayacak, çünkü teknoloji öğrencilerin seviyelerini -seviyeleri ne olursa olsun- karşılayacak şekilde çalışacak.

19-05-2016


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş