Arama sonuçları

Kızılay 60 okulda ‘zeka sınıfı’ açtı

Kızılay 60 okulda ‘zeka sınıfı’ açtı

Kızılay 60 okulda "zeka sınıfı" açtı. Kurulduğu günden bu yana eğitime büyük destekleri bulunan, dezavantajlı öğrencilere yardımlarını sürdüren Türk Kızılayı, bu defa zekâ sınıfları ve Kızılay kitap köşeleri açmak için harekete geçti

KIZILAY 60 OKULDA ‘ZEKA SINIFI’ AÇTI

MEB ile işbirliği içinde projeyi hayata geçiren Kızılay, Türkiye genelinde ilk etapta 60 okulda "zekâ sınıfı" açtı. Okullarda ayrıca Kızılay kitap köşesi de açıldı. Sabah’ın haberine göre, Zekâ Sınıfları ve Kızılay Kitap Köşesi projelerinin açılışı Ankara Pursaklar Fen Lisesi'nde düzenlenen törenle başladı. Tören, Kızılay Genel Müdürü İbrahim Altan'ın yanı sıra Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran, Ortaöğretim Genel Müdürü Yusuf Büyük, öğretmenler ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

‘TEMATİK GENÇLİK KAMPLARI’ ORGANİZE EDİLECEK
Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Safran, Türk Kızılay'a okullara yönelik verdiği desteklerden dolayı teşekkür ederek, "İnsanlıktan emeğini esirgemeyen Kızılayımıza teşekkür ediyorum. Eğitimde hem akademik hem de kişisel gelişim alanında eş zamanlı olarak başarıyı yakalamak bizim en büyük amacımız. Kızılay ekibi bakanlığımızdan çıkmıyor. Okullarımıza pansiyonlarımıza çok kıymetli yardımlarda bulunuyor. Çok geniş bir mazisi olan Kızılay, insanlığın hala var olduğunu tüm dünyaya gösteriyor" dedi. Türk Kızılay Genel Müdürü İbrahim Altan da yaptığı konuşmada, öğrencilere Kızılay'ın köklü bir geçmişi olduğunu anlatarak, "Kütüphane bilim demektir. Ülkelerin gelişmesi için bilim şarttır. Kızılay tam üç asırdır insanlık için çalışıyor. Temennimiz sizlerin de bu uğurda gayret göstermeniz. Burada açılmış olan kütüphane bir semboldür" diye konuştu. Proje kapsamında öğretmen ve öğrencilere yönelik uluslararası geçerliliği bulunan Temel İlk Yardım Eğitimleri ile afetlerden korunma bilinci eğitici eğitimi konusunda faaliyetler düzenlenecek. Bunların yanında Türk Kızılay ve Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafında Haziran ve Ağustos aylarında pansiyonlarda barınan öğrencilerin katılacağı "Tematik Gençlik Kampları" organize edilecek.

 

01-06-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş