Arama sonuçları

Koç Üniversitesi Hemşirelik Fakültesine ACEN akreditasyonu

Koç Üniversitesi Hemşirelik Fakültesine ACEN akreditasyonu

Koç Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi, Hemşirelik Eğitiminde Akreditasyon Komisyonu (Accreditation Commission for Education in Nursing- ACEN) tarafından akredite edildi.

Koç Üniversitesinden yapılan açıklamaya göre Koç Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi Hemşirelik Programı, Atlanta merkezli ACEN tarafından akredite oldu. Bu akreditasyonla birlikte, Koç Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi öğrenci ve mezunları için yabancı ülkelerde akademik eğitim olanaklarının yanı sıra ABD ve Avrupa'daki sağlık kuruluşlarında iş imkanlarının kapıları da aralanacak. 

NCLEX SINAVINA GİRİŞ İMKANI

ACEN akreditasyonu ayrıca, mezuniyet sonrasında ABD'de çalışmak isteyenlere Ulusal Lisans Sınavlarına (NCLEX) girebilme hakkı da kazandıracak. Diğer bir deyişle, akademik ve profesyonel yaşantılarına Avrupa ve ABD'de devam edebilme olanağı yakalayacak olan Koç Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi mezunları, ACEN akreditasyonu sonrasında yetkin bir sağlık çalışanı olarak uluslararası alandaki saygın sağlık kurum ve kuruluşlarında iş bulma imkanına kavuşacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Koç Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayşe Ferda Ocakçı, gelişmiş ülkelerde mühendislik ve tıp gibi birçok disiplinin yanı sıra hemşirelik programlarında da akreditasyon sisteminden yararlanıldığını bildirdi. Akreditasyonla birlikte Koç Üniversitesi Hemşirelik Fakültesinin Türkiye'de ilk kez uluslararası düzeyde akredite edilen Hemşirelik Lisans Programına sahip fakülte olduğunu aktaran Ocakçı, "Akreditasyon, akademik veya profesyonel iş yaşamlarına ABD'de devam etmek isteyenlerin, ulusal ya da uluslararası kuruluşlara fon başvurusunda ayrıcalık ve seçilme olanağı da sağlıyor" dedi ve şöyle devam etti: "Çalışma hayatına atılan mezunlarımızın, iş alanlarının nitelik ve kapsamını artacak; mezunlarımız seçilen değil, seçen konuma da yükselmiş olacak. Lisansüstü eğitim almak isteyenler ise nitelikli okullara kabul edilme şansına kavuşacak."

10-05-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş