Arama sonuçları

Kolejde kayıtlı öğrenciye ‘açık liseye yerleşeceksin’ mesajı

Kolejde kayıtlı öğrenciye ‘açık liseye yerleşeceksin’ mesajı

Kolejde kayıtlı öğrenciye ‘açık liseye yerleşeceksin’ mesajı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) özel okulda kayıtlı öğrencilere yanlışlıkla ‘yerleşmediniz, açık liseye kayıtlarınız yapılacak’ mesajı atınca velilere panik yaşattı. Mesajın ise “özel okulda kayıtlı öğrencileri” dikkate almadan tüm tercih yapmayan öğrenci velilerine gönderildiği ortaya çıktı.

Türkiye Özel Okullar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Nurullah Dal imzası ile yapılan açıklamada özel okullarda kayıtlı öğrencilere “yanlış mesaj” gönderildiği ortaya çıktı. Dal yaptığı yazılı açıklamada şöyle denildi:

KOLEJDE KAYITLI ÖĞRENCİYE 'AÇIK LİSE' MESAJI

Türk ve yabancı özel okulların hazırlık veya 9.sınıflarına kayıt yaptıran öğrencilerin  30 Haziran – 13 Temmuz 2017 tarihlerinde kesin kayıtları yapıldığı halde,  yayınlanan sonuç belgelerinin "Açıklama" kısmında; “Herhangi bir okula yerleştirilmedikleri ve verilen süre zarfında kayıtları yapılmazsa açık liseye yerleşecekleri” şeklinde bir ifadenin bulunması tedirginliğe sebebiyet vermiştir.

Bilindiği gibi özel okullar, 30 Haziran - 13 Temmuz 2017 tarihleri arasında kayıtlarını "ön kayıt" olarak almış olup, bu kayıtlar Milli Eğitim Bakanlığı’nın sistemi doğrultusunda 14 Ağustos 2017 tarihi itibariyle kesin kayda dönüştürülecektir.  

ÖĞRENCİLER KAYITLI GÖRÜNÜYOR

Türkiye Özel Okullar Derneği’nin, konuyla ilgili Bakanlıkla yaptığı görüşmede, Bakanlığın sisteminde özel okullara kayıt yapan öğrencilerin, bu okullarda kayıtlı olarak gözüktüğü belirtilmiştir. Dolayısıyla özel okullara kayıt yaptıran öğrenci ve velilerin tedirgin olacağı bir durum söz konusu değildir.

YANLIŞ TUŞA BASILINCA MESAJ GİTTİ

Bu arada özel okullara kayıtlı olan öğrencilere bu mesajın nasıl gittiği de ortaya çıktı. Tercih yapmayan tüm öğrencilere gönderilen bu mesaj atılırken, “özel okullara kayıtlı olanlar hariç” tuşuna basılmadığı için mesaj kayıtlı öğrencilere de gönderildi.

08-08-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin