Arama sonuçları

Koronavirüs salgını: Tekrar kısıtlamalar gelecek mi?

Koronavirüs salgını: Tekrar kısıtlamalar gelecek mi?

Koronavirüs salgını: Tekrar kısıtlamalar gelecek mi? Koronavirüs salgınının tüm ülkede hızlı bir tırmanışa geçmesi akla okullarda yüz yüze eğitime ara verilip verilmeyeceğini ve yeni kısıtlamalar gelip gelmeyeceğini getiriyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın tüm ülkede salgının tırmanışta olduğunu, İstanbul’da vaka sayısının Türkiye genelinin yüzde 40’na ulaştığını, Bursa’nın da en kritik günlerini yaşadığını açıklaması, okullarda da dönem sınavlarıyla ilgili “bekleme” kararı alınması kısıtlamaları gündeme getiriyor. Eğitimcilerin merak ettiği ise vaka sayıları bu şekilde devam ederse tamamen uzaktan eğitime geçilip geçilmeyeceği.

KORONAVİRÜS SALGINI: TEKRAR KISITLAMALAR GELECEK Mİ?

Yeni kısıtlamalar söz konusu olabilir mi? İşte bu soru Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da yöneltildi. Türkiye genelinde Kovid-19 vakalarının artışı ve özellikle vakaların yüzde 40'ının İstanbul'da olması üzerine bu konuda yeni tedbirler, kısıtlamalar olup olmayacağına ilişkin soru üzerine Erdoğan, şu an itibarıyla gerçekten İstanbul'un koronavirüs salgınında en önde gelen illerden olduğunu söyledi.

Erdoğan,  sürekli maske, mesafe ve hijyen dediklerini, bunlara hassasiyetle sarılınması ve dikkat edilmesi gerektiğini kaydetti. Toplu mekanlardan ciddi manada kaçınmak gerektiğinin altını çizen Erdoğan, şöyle devam etti:

"Toplu mekanlarda bulunmak, buralarda virüsün çok daha seri bir şekilde yaygınlaşmasını sağlıyor. Buna kendi evlerimiz de dahil. Mümkün olduğunca bu hassasiyeti gösterelim ki hem şahsımıza hem evlerimizdeki misafirlerden korunmamız vesaire, bunlara da dikkat edeceğiz. Kendimize daha doğrusu dikkat etme noktasındayız. Şu anda Sağlık Bakanımız değişik illeri dolaşıyor. Bugün Bursa'da. Sonra o civarda, o bölgedeki diğer illeri de dolaşmak suretiyle oralarda ne gibi tedbirler alacağız, bunları yaygınlaştıracağız. Bunun çalışmalarını yapıyoruz. Şu an itibarıyla Bilim Kurulunda yapılan çalışmalar neticesinde ne gibi tedbirler alınacak bunlar bize de bildirilecek. Ona göre de adımlarımızı atacağız. Kararlıyız, Batı'ya göre çok daha iyi bir konumdayız ama yeterli değil." 

23-10-2020


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş