Arama sonuçları

? Siz sorun Pervin Kaplan yanıtlasın

Küçük Doktorlar Akademisi işbaşında

Küçük Doktorlar Akademisi işbaşında

Küçük Doktorlar Akademisi işbaşında. Vücudun işleyişini ve sağlıklı yaşamak için yapılması gerekenleri eğlenceli bir deneyimle öğreten Küçük Doktorlar Akademisi, çocuklardan büyük ilgi görüyor. 

İstanbul Aydın Üniversitesi (İAÜ) VM Medical Park Hastanesi çocuklarda sağlık ile ilgili farkındalık yaratmak için Florya’da hizmet vermeye başlayan hastanenin içinde Küçük Doktorlar Akademisi düzenledi. Burada çocuklara insan vücudunun işleyişini ve sağlıklı yaşamak için yapılması gerekenleri, eğlence dolu aktivitelerle anlatıyor. Küçük Doktor Akademisi, her cumartesi-pazar 09.30-17.00 saatleri arasında açık oluyor. 

İNSAN VÜCUDU ŞEKLİNDE DEV BİR BALON

Başhekim “DoktorMedi” eşliğinde yapılan bu keşif, insan vücudu şeklinde yapılmış dev bir balonda başlıyor. Küçük doktor adayları, vücudunun nasıl çalıştığını bu balonunda içinde görüyor; ardından da dev maketlerle organları yakından tanıyorlar. Bu ilginç keşfin ardından çocuklar etkinlerle hem öğrendiklerini pekiştiriyor hem de eğleniyor. Çocuklara bilgi ve eğlence dolu bir zaman vaat eden Küçük Doktorlar Akademisi, 18 Haziran’a kadar hafta sonları ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek. Küçük Doktorlar Akademisi kapsamında kurulan özel alanda Dentaydın İstanbul Aydın Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi tarafından her cumartesi günü ziyaretçi çocuklara ücretsiz diş taraması hizmeti de verilecek.

31-03-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin