Arama sonuçları

KYK başvuru sonuçları açıklandı

KYK başvuru sonuçları açıklandı

KYK başvuru sonuçları açıklandı. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü yurt başvuru sonuçlarının açıklandığını duyurdu.

Vezneciler'deki Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü Kız Öğrenci Yurdu'nda açıklamalarda bulunan Bakan Kasapoğlu, bir süre önce yeni eğitim dönemi için yurt başvurularını aldıklarını belirterek şöyle dedi: "Yurtlardaki hazırlıkları tamamladık. An itibarıyla da yurt başvuru sonuçlarını açıklıyoruz. Yurtlarımızda kalma hakkı kazanan tüm arkadaşlarımıza 'hoş geldiniz' diyorum."

KYK BAŞVURU SONUÇLARI AÇIKLANDI

Yurtlarda kalma hakkı elde edemeyen öğrencilerin sabırlı olması gerektiğini vurgulayan Mehmet Muharrem Kasapoğlu, şunları kaydetti:

"Kayıt yaptırmayanlar olduğu müddetçe kendilerine sıra gelecektir. Amacımız yurtlarımızın kapasitesini her geçen gün arttırmak. İnşallah hiçbir gencimiz dışarıda kalmayana kadar buna devam edeceğiz. Yurtlarla ilgili başvuru sonuçları çok hassas bir şekilde 12 devlet kurumunun ortak çalışmasıyla objektif kriterlere göre değerlendirildi. Sonuçlar internet adresimizde an itibarıyla mevcuttur. Gençlerimize ve ailelerine 'hoş geldiniz' diyorum, başarı temenni ediyorum. Zamanlarını iyi değerlendirsinler. Onlara çok güveniyoruz ve onları çok seviyoruz."

EK YERLEŞTİRME İÇİN DE BAŞVURU VAR

Bu arada 2019-2020 öğretim dönemi için 30 Haziran 2019 tarihinden sonra bir yükseköğrenim kurumuna yerleşen öğrencilerin de başvuruları daha sonra alınacak.

Bu öğrenciler:

-30 Hazian’dan sonra yükseköğretim programına kayıt yaptıran/yaptıracak yatay geçiş /dikey geçiş öğrencileri.

Ek kontenjanla yerleşecek öğrenciler.

Özel yetenek sınavı ile yerleşecek öğrenciler.

Yüksek lisans ve doktora öğrencileri.

Türkiye’ye kendi imkânları ile gelen yabancı uyruklu öğrenciler.

 

29-08-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş