Arama sonuçları

KYK burs ve kredi başvuruları başladı

 KYK burs ve kredi başvuruları başladı

KYK burs ve kredi başvuruları başladı. Üniversite öğrencilerinin merakla beklediği Kredi ve Yurtlar Kurumu burs ve kredi başvuruları başladı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı'na (GSB) bağlı KYK için burs ve kredi başvuruları 21 Ekim’de son bulacak. 2018-2019 öğretim yılında burs ve kredi lisans öğrencileri için 500 TL olarak belirlendi. Yüksek lisans öğrencileri ise 1000 TL, doktora öğrencileri ise 1500 TL alacak.

KYK BURS VE KREDİ BAŞVURULARI BAŞLADI

Kredi ve burs başvuruları e-devlet üzerinden yapılacak. Başvurular 21 Ekim 2018 saat 23.59’da son bulacak. KYK'dan yapılan açıklamaya göre, 2018-2019 öğretim yılında sınava girerek, ilk kez bir yükseköğretim programına girmeye hak kazanan öğrenciler ile halen bir yükseköğretim programına devam eden ara sınıf öğrencileri burs ve kredi başvurularını yapabilecek.

Öğrencilerin başvurularında öğrenim bilgilerini kontrol etmeleri gerekiyor. Başvurunun da doğru şekilde tamamlanması önemli. Başvurusunda değişiklik yapmak isteyen öğrenciler de aynı tarihler arasında bilgilerini güncelleyebilecek.

E-DEVLET ŞİFRESİ ŞART

Başvurular e-devlet üzerinden yapılacağı için öğrencilerin e-devlet şifresine sahip olmaları gerekiyor. E-devlet şifresi olmayanlar bunu PTT şubelerinden edinebilir. Ya da diğer e-devlet giriş yöntemlerinden birine (internet bankacılığı, e-imza, mobil imza, T.C. kimlik kartı) sahip olmaları gerek.

BAŞVURUDA DİKKAT

Öğrencilerin başvuru sırasında herhangi bir sorun yaşamamaları için öncelikle e-Devlet’e girerek okul/bölüm bilgilerini kontrol etmeleri, bilgilerinde hata olan öğrencilerin üniversitenin öğrenci işleriyle görüşmeleri gerekiyor. Hatalı ya da eksik öğrenim bilgisiyle yapılan başvurular geçersiz sayılacak.

 

YENİ BURS MİKTARINI ERDOĞAN AÇIKLAMIŞTI

Öğrencilere verilecek yeni burs ve kredi miktarını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz 3 Ekim'de Külliye'de yapılan akademik yıl açılış töreninde açıklamıştı.

15-10-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş