Arama sonuçları

KYK burs ve kredisi kaç TL olacak?

KYK burs ve kredisi kaç TL olacak?

KYK burs ve kredisi kaç TL olacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan KYK burs ve kredisinin lisans öğrencileri için 500 TL’den 550 TL’ye çıkarılacağını açıklamıştı.

Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından yükseköğrenim gören öğrencileri maddi yönden desteklemek amacıyla ödenen burs/kredi başvurularına ilişkin sonuçlar açıklandı. Öğrencilerin taahhütnameyi 18 Kasım’a kadar onaylaması gerekiyor. Aksi halde haklarını yitirecekler. İlk ödeme ise bu ay içinde iki aylık olarak yapılacak.

KYK BURS VE KREDİSİ KAÇ TL OLACAK?

Peki KYK burs ve kredilerine zam olacak mı?

Bu sorunun yanıtını da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hem Yükseköğretim Akademik Yıl Açılış töreninde hem de partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda vermişti.

Erdoğan, 2020 Ocak ayı itibarıyla lisans öğrencilerinin öğrenim kredisi veya bursunun 500 liradan yüzde 10 artışla 550 liraya çıkacağını söylemişti.  Öğrenim kredisi rakamlarının da ocak ayından itibaren yüksek lisansta bin 100 lira, doktorada bin 650 lira olarak uygulanacağına işaret eden Erdoğan, yeni öğrenim kredisi ve burs rakamlarının tüm öğrencilere hayırlı olmasını diledi.

 

08-11-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş