Arama sonuçları

KYK’ya bağlı 15 yurt açılamadı

KYK’ya  bağlı 15 yurt açılamadı

KYK’ya  bağlı 15 yurt açılamadı. Kredi ve Yurtlar Kurumu’na (KYK) bağlı yurtların açılış tarihi olarak açıklanan 1 Eylül geçmesine rağmen 15 yurt açılamadı. Üniversitelerin açılmasına kısa bir süre kala aralarında Cebeci Erkek ve Kız Yurdu, Beştepe Yurdu, Çubuk Ulubey Yurdu'nun da bulunduğu 15 yurttaki öğrenciler başka yurtlara yönlendirildi. Hacettepe Üniversitesi Yerleşkesi içerisinde bulunan KYK yurtlarının, öğrencilere “Yemek ihalesi yapılamadığı için yemek veremiyor, yine de kalmak isterseniz gelin” açıklamasını yaptığı öne sürüldü.

 

BirGün’den İsmail Arı’nın haberine göre, Ankara Valiliği Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından 30 Ağustos tarihinde yapılan açıklamada yurtların 1 Eylül tarihinde açılamayacağı duyuruldu. Açıklamada, Ankara’da bulunan 15 yurdun “Henüz faaliyet hazırlığı içerisinde olan işleticilerin olduğu” gerekçesiyle ile bir tarihte açılacağı belirtildi.

KYK’YA BAĞLI 15 YURT AÇILAMADI

Ankara Valiliği Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada “Üniversitelerin çoğunluğunun akademik takvimlerine göre yurtlarımız açılış tarihi olan 01 Eylül 2019 tarihinden geç açılacak olmaları, yurtlarda kesin kayıtlı olarak barınan öğrencilerin farklı zamanlarda gelecek olmaları ve henüz faaliyet hazırlığı içerisinde olan işleticilerin olduğu yurtlardaki kesin kayıtlı öğrencilerin, beslenme yardımından faydalandırılması hususunda ve herhangi bir aksaklığa meydan verilmemek kaydıyla İl Müdürlükleri yetkili kılınmıştır” dendi.

YEMEK SÜRELERİ DE KISALTILDI

KYK yurtlarında hafta içi 13.00’e kadar olan kahvaltı saatinin 12.00’ye, Hafta Sonu 14.00’e kadar olan kahvaltı saatinin ise 12.30’a düşürüldüğü öğrenildi. Akşam yemeği saatleri de 23.00’e kadar olmasına karşın yeni düzenlemeyle 22.30’a düşürüldü.

 

04-09-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş