Arama sonuçları

LGS değişir mi? Bakan Selçuk ne dedi?

 LGS değişir mi? Bakan Selçuk ne dedi?

LGS değişir mi? Bakan Selçuk ne dedi? Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Liseye Geçiş Sistemi (LGS) ile ilgili ‘risk’ analizi yaptıklarını söyleyerek, değiştirilmesinin istenen yararı getirmeyeceğini gördüklerini söyledi.

Selçuk, Milli Eğitim Bakanlığı ile Yükseköğretim Kurulu (YÖK), Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) ve ÖSYM Başkanlığı ile bağlı kuruluşların 2020 bütçeleri ve 2018 yılına ait kesin hesaplarının görüşüldüğü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda milletvekillerinin sorularını yanıtladı. 

Bakan Selçuk, komisyonda milletvekillerinden 200'ün üzerinde soru geldiğini belirterek, bunun kendisine mutluluk verdiğini söyledi.

LGS DEĞİŞİR Mİ? BAKAN SELÇUK NE DEDİ?

Liselere Geçiş Sistemi'nin (LGS) değiştirilmesi konusundaki sorulara değinen Bakan Selçuk, şöyle dedi:

"LGS'nin değiştirilmesinin bir risk analizi yapıldığında bunun bütün parametreler içerisindeki simülasyon çerçevesinde bizim istediğimiz yararı getirmeyeceği, yani sadece değişiklik olacağı şeklinde sonuç ortaya çıktı."

Bununla ilgili 3 farklı senaryonun çıkarıldığına işaret eden Selçuk, sözlerini şöyle sürdürdü: "Burada da bu tür bir değişikliğe de ihtiyaç olmadığını, meselenin çoklu nedensellik içinde ele alınması gerektiğini gördük. Değişiklik için değişiklik yaptığımızda, bugünkü çözümlerimiz yarınki problemlerimiz olur. Benim bugün çözüm üretirken muhakkak surette yetimin hakkını dikkate alan bir bakış açısına ihtiyacım var."

15-11-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş