Arama sonuçları

LGS nakillerinde son tur başlıyor

LGS nakillerinde son tur başlıyor

LGS nakillerinde son tur başlıyor. Liseye Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında düzenlenen nakil uygulamasında üçüncü tercih dönemi sonuçları açıklandı. Açıkta kalan öğrenci sayısı bu kez 8 bin 738 oldu. LGS nakillerinde de son kez yapılacak tercihler de bugün başladı. .

LGS NAKİLLERİNDE SON TUR BAŞLIYOR

4 kez düzenlenecek nakil uygulamasında üçüncü dönemin yerleştirme sonuçları açıklandı. İki nakil döneminin ardından açıkta kalan öğrenci sayısı 91 binden 15 bin 574’e düşmüştü. Üçüncü nakil döneminde de açıkta kalan öğrenci sayısı 8 bin 738 oldu.

SON KEZ YAPILACAK

Dördüncü nakil uygulaması için tercih süreci 3-6 Eylül tarihleri arasında yapılacak. Yerleştirme sonuçları ise 8 Eylül’de açıklanacak.

OKULLAR AÇILIYOR AMA

Bu arada okullar 17 Eylül’de açılacak. Ancak 10 Eylül’de Okul öncesi, ilkokul birinci sınıf, ortaokul ve imam hatip ortaokullarının 5'inci sınıf öğrencileri gibi liselerin hazırlık sınıfı ve 9'uncu sınıf öğrencileri de uyum eğitimine girecek. Bu öğrenciler arasında henüz okulu bile belli olmayanlar var.

Öğrenciler de aileler de bu duruma isyan ediyor. Açıkta kalan ve istemedikleri okullara yerleştiklerini söyleyerek, Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) çözüm bulmasını istiyor.

02-09-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş