Arama sonuçları

LGS: Öğrenciler kendi okullarında sınava girmeyebilir

LGS: Öğrenciler kendi okullarında sınava girmeyebilir

LGS: Öğrenciler kendi okullarında sınava girmeyebilir. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz TEOG sınavlarının aksine Liseye Geçiş Sınavı'na (LGS) katılacak öğrencilerin kendi okullarında sınavlara girmeyebileceğini söyledi. Yılmaz, öğrencinin sınava gireceği binanın 22 Mayıs'ta verilecek sınava giriş belgesinde yazacağını belirtti.

 

LGS: ÖĞRENCİLER KENDİ OKULLARINDA SINAVA GİRMEYEBİLİR

Yılmaz CNN Türk'te LGS ile ilgili açıklama yaptı. Yılmaz'ın açıklamalarına göre 2 Haziran'da yapılacak LGS'ye giriş belgeleri 22 Mayıs'ta verilecek. Yılmaz,  "Sınav yeri 22 Mayıs'ta verilecek sınav belgesinde yazacak. LGS'ye herkes kendi okullarında girmeyebilir, bunu başvurular belirleyecek" diye konuştu.

İşte Yılmaz'ın açıklamalarından notlar:

"Gaye mezun öğrenciler hayatta başarılı olmasıdır. Oysa hayatta başarılı olmakla hayatta başarılı olmak farklıdır. Eğitimin amacı kişinin kendisi hakkında sağlıklı olabilmesidir. Bazıları okulu bitirmese de başarılı. Hangisini istersiniz. Matematikte hepsini çözdü ama başarılı olamadı. Hiçbirini çözemedi ama başarılı oldu. Türkiye'nin eğitimi çok iyi bir noktada. Türkiye'nin kızıl elması, çağdaş uygarlık seviyesine çıkmaktır." 

EĞİTİM BÖLGELERİ HAZİRAN'DA AÇIKLANACAK

Yılmaz sınavsız öğrenci alacak okullar için tercih yapılacak eğitim bölgelerinin ise haziran ayında açıklanacağını belirtti.

 

 

12-04-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş