Arama sonuçları

LGS SEMİNERLERİ: FMV Işık Ortaokulu Nişantaşı Kampusu’nda öğrencilerle buluştuk

LGS SEMİNERLERİ: FMV Işık Ortaokulu Nişantaşı Kampusu’nda öğrencilerle buluştuk

FMV Işık Ortaokulu Nişantaşı Kampusu’nda öğrencilerle buluştuk. 1 Haziran’da yapılacak Liseye Geçiş Sınavı (LGS) ile ilgili öğrencilerin de velilerin de yanıtını merak ettikleri sorular var. Bunların başında da sınav sisteminde ve LGS yerleştirmelerinde değişiklik olup olmayacağı geliyor.

Bizim de başlattığımız LGS Seminerleri sürüyor. Bu kez FMV Işık Ortaokulu Nişantaşı Kampusu öğrenci ve velileri ile buluştuk.

LGS SEMİNERLERİ: FMV IŞIK ORTAOKULU NİŞANTAŞI  KAMPUSU’NDA ÖĞRENCİLERLE BULUŞTUK

 

7 ve 8’inci sınıf öğrenci ve velilerinin katıldığı seminerde LGS nedir? , LGS’ye nasıl hazırlanmak gerekiyor? LGS yerleştirmeleri nasıl yapılacak? LGS için değişiklik var mı?, Yabancı ve özel okullar nasıl öğrenci alacak? gibi soruların yanıtlarını konuştuk.

SINAV SORULARI ZOR OLACAK MI?

Öğrencilerin en büyük merakını bu yıl sınav sorularının zor olup olmayacağı oluşturdu. Geçen yılın sınavına göre ne kadar zor olacağının yanıtını aradılar. 7’inci sınıf veli ve öğrencileri ise gelecek yıl nasıl bir sınav sistemi ile karşılaşacaklarını bilmediklerini dile getirerek, “Artık eğitim sisteminde değişiklik istemiyoruz” dedi.

Bugün FMV Işık Ortaokulu Erenköy Kampusu öğrenci ve velileri ile LGS seminerimiz sürecek.

 

 

 

 

 

 

 

20-02-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş