Arama sonuçları

LGS sınava giriş belgeleri yayımlandı

LGS sınava giriş belgeleri yayımlandı

LGS sınava giriş belgeleri yayımlandı. LGS sınava giriş belgesi öğrencilerin hangi binalarda sınava gireceklerini gösteriyor. Bu belgelerde bazı öğrencilerin kendi okularında sınava girecekleri görüldu. Bazı öğrenciler için de başka okulların sınav merkezi olarak atandı.

Geçtiğimiz aylarda açıklanan LGS başvuru kılavuzunda da sınavın tüm il merkezlerinde ve ancak gerekli görüldüğü takdirde ilçe merkezlerinde yapılacağı bilgisi yer almıştı. Bu durumda TEOG'un aksine sınav tüm köylerde ve ilçelerde yapılmayacak.

LGS SINAVA GİRİŞ BELGELERİ YAYIMLANDI

2 Haziran'da yapılacak Liseye Geçiş Sınavı’na (LGS) girecek yaklaşık 1 milyon öğrencinin gün boyu beklediği LGS sınava giriş belgeleri bu akşam saatlerinde yayımlandı.

BELGELER E-OKUL SİSTEMİNDE

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yaptığı açıklamada LGS sınava giriş belgelerinin e-okul sistemi üzerinden yayımlandığını duyurdu. Bu belgeler okul müdürlükleri tarafından onaylandıktan sonra öğrencilere teslim edilecek.

SINAVA GİRİŞ İÇİN ÖNEMLİ

Öğrencilerin LGS'ye girebilmesi için yanlarında geçerli kimlik belgelerinin yanı sıra LGS sınava giriş belgesi de olması gerekiyor. Aksi halde sınava giremezler.

Sınava giriş belgesinde neler yer alacak?

Fotoğrafınız olacak.

Kimlik bilgileriniz yer alacak.

Sınava gireceğiniz sınav merkezi, bina,salon ve sıra bilgileri yer alacak.  Sınava belgenizde belirtilen yerde gireceksiniz. Bu okulunuz olmayabilir, başka okulda da girebileceksiniz.

Özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerin belgesinde kimlik bilgilerinin yanında sınavda alacağı özel hizmet durumu da yer alacak.

 

 

 

22-05-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş