Arama sonuçları

LGS: Son günleri konu tekrarı ile geçirin

LGS: Son günleri konu tekrarı ile geçirin

LGS: Son günleri konu tekrarı ile geçirin. Liseye Geçiş Sınavı (LGS) için artık sayılı günler kaldı. LGS, 2 Haziran Cumartesi günü yapılacak. Sınava yaklaşık 1 milyon 8’inci sınıf öğrencisi girecek. Sınava girecek öğrencilerin en çok merak ettiği sorulardan birini de “Sınava son hafta kala ne yapmak gerekiyor?” oluşturuyor. 

LGS: SON GÜNLERİ KONU TEKRARI İLE GEÇİRİN

Son haftayı yeni konuları öğrenerek mi yoksa konu tekrarı ve deneme testleri geçirerek çözmek gerekiyor? Gazete Habertürk’ten Bürde Özçakır’ın haberine göre eğitimciler bu son günleri nasıl geçirmeleri gerektiği konusunda öğrencilere şu önerilerde bulunuyor:

YENİ KONU ÇALIŞMAYIN 

Fen Bilimleri Rehberlik Koordinatörü Cihan Yeşilyurt: “Bütün sene boyunca sınava hazırlanan öğrenciler,  sınava 1 hafta kala kendilerini yorgun ve bitkin hissedebilir, çalışmalarının yetersiz olduğu ve konuları tamamlayamayacağı hissine kapılıp yüksek düzeyde kaygı yaşamaya başlayabilirler. Öğrencilerin öncelikle yapması gereken hiçbir zaman tam olarak her şeyi hallettiği hissini yaşayamayacağı gerçeğini kabullenmektir. LGS’ye 1 hafta kala, lise adaylarının son tekrarlarını yaparak hazırlık sürecini tamamlamaları gerekmektedir. Son hafta içinde öğrenilecek yeni konuları pekiştiremeyecekleri ve kafa karışıklığına neden olabilir.”

 

EKSİK KONULARIN ÜZERİNDEN GEÇİN

Final Eğitim Kurumları Rehberlik Koordinatörü Celil Vardar: Özellikle beslenmenize ve uykunuza özen gösterin. Perşembe gününden itibaren alışık olmadığınız yiyecekleri yemeyin. Stres yaratacak konuşmalardan tartışmalardan uzak durun. Ağır bedensel faaliyetlere girişmeyin; örneğin son hafta uzun sürecek ve çok yoracak futbol maçları yapmayın. Eksik konuların üzerinden geçin. Konu tekrarları yapın, daha çok deneme testi çözün. Tekrarlar önemli. Bu size kendinizi daha iyi hissettirir. Sınavla ilgili koşullar üretmeyin. ‘Sözel bölümden şu kadar net yapmalıyım; sayısal bölümden bu kadar net yapmalıyım; hata yapmamalıyım, yüksek puan almalıyım’ gibi koşullar oluşturmayın. Çünkü oluşturulan her koşul sizin için bir tehdit haline gelebilir.” 

 

 

29-05-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin