Arama sonuçları

LGS sonuçları seçimden sonra açıklanacak

LGS sonuçları seçimden sonra açıklanacak

LGS sonuçları seçimden sonra açıklanacak.

22 Haziran'da açıklanacağı belirtilen LGS puanlarının açıklanması seçimden sonraya kaldı. Sonuçlar 26 Haziran'da açıklanacak.

LGS SONUÇLARI SEÇİMDEN SONRA AÇIKLANACAK

Dün yapılan ve 1 milyon öğrencinin katıldığı Liseye Geçiş Sınavı LGS sonuçları için açıklama tarihi değişti. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yaptığı açıklamada, 2 Haziran'da yapılan LGS puanlarının 26 Haziran'da açıklanacağını duyurdu.

LGS YERLEŞTİRME KILAVUZU NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Bu açıklama ile birlikte LGS yerleştirme kılavuzu için de tarih değişmiş oldu. Sınavla ve sınavsız öğrenci alacak liselere yerleştirmenin kriterlerinin belirleneceği LGS yerleştirme kılavuzu da bu durumda LGS puanları ile birlikte 26 Haziran tarihinde açıklanmış olacak.

Bakanlık açıklamasında 3 Haziran'da yapılan bursluluk sınavı sonuçlarının da 18 Temmuz tarihinde açıklanacağı belirtildi.

SEÇİMLER 2 SINAV, 1 SONUÇ AÇIKLAMAYI ERTELETTİ

Erken seçim kararı ile birlikte iki sınavın tarihi ertelendi. Seçimlerin yapılacağı tarih olarak açıklanan 24 Haziran'da Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ikinci oturumu Alan Yeterlilik Sınavı (AYT) yapılacaktı. Seçim kararı ile birlikte YKS tarihleri 30 Haziran-1 Temmuz olarak değişti.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci tura kalma olasılığı ise 8 Temmuz'da yapılacak Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile çakışacağı için de DGS tarihi ertelendi ve yeni sınav tarihi 21 Temmuz oldu.

İki sınavdan sonra bu kez de seçimler LGS sınav sonuçlarının açıklanmasını ertelemiş oldu.

03-06-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş