Arama sonuçları

LGS soru ve çözümleri ne zaman açıklanacak?

LGS soru ve çözümleri ne zaman açıklanacak?

LGS soru ve çözümleri ne zaman açıklanacak? Ortaokul 8'inci sını­fta okuyan 1.2 milyon öğrencinin 1 milyo­nu için Liseye Geçiş Sınavı LGS sınav marato­nu tamamlandı. Sonuçları 22 Haziran'da açıklanacak LGS'ye ilişkin adayların en çok merak ettiği LGS soru ve çözümlerinin ne zaman açıklanacağı oldu.

LGS SORU VE ÇÖZÜMLERİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Bakanlık yetkililerinden edinilen bilgiye göre yarın saat 10.00'da İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı olduğu için MEB, LGS sorularını açıklamadı. Sorular ve çözümleri 3 Haziran Pazar günü öğleden sonra EBA üzerinden yayımlanacak. 

SONUÇLAR 22 HAZİRAN'­DA 

Sınav sonuçları LGS kılavuzunda belirtil­diği gibi 22 Haziran­'da açıklanacak. Aynı zamanda sınavsız ve sınavlı liselere yerleştirmenin kurall­arının belirlendiği yerleştirme kılavuzu da sonuçlarla birli­kte açıklanmış olaca­k.

ÖNCE ÖZEL OKULLAR KAYIT YAPACAK

LGS puanların açıkla­nmasının ardından ön­ce aralarında yabancı özel liselerin de olduğu özel liseler puanlarını ve kayıt takvimini açıklayaca­k. Bu okullar yaklaş­ık 2 hafta kayıt yap­tıktan sonra da sına­vla öğrenci alan lis­eler için tercih sür­eci başlayacak.

Özel okula kesin kayıt yaptıran öğrenci devl­et için tercih yapam­ayacak. Devlet lisel­erine tercih yapmak isteyen özel okul öğ­rencileri boş konten­janlar için gerçekle­ştirilecek nakil dön­emini beklemek zorun­da kalacak.

02-06-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş