Arama sonuçları

LGS velileri ile buluştuk: LGS semineri

LGS velileri ile buluştuk: LGS semineri

LGS velileri ile buluştuk: LGS semineri. Bu yıl çocukları Liseye Geçiş Sistemi (LGS) ile liseye yerleşecek 8’inci sınıf velileri olmak üzere ortaokul velileri ile buluştuk. Velilere yönelik düzenlediğimiz LGS seminerinde Liseye Geçiş Sınavı (LGS) ile yerel yerleştirme kriterlerini konuştuk.

LGS VELİLERİ İLE BULUŞTUK: LGS SEMİNERİ

Başta 8’inci sınıf velileri olmak üzere çocukları ortaokulda okuyan ailelerin en çok merak ettiği konu LGS oluyor. LGS’nin yerleştirme kriterleri, sınavın kapsamı, olası değişiklikler, sınava nasıl hazırlanmak gerektiği yanıtını aradıkları başlıca sorular.

 

TEKNOLOJİ VE İNSAN KOLEJLERİ’NDE BULUŞTUK

İşte onların bu sorularına Teknoloji ve İnsan Kolejleri: Tink ile düzenlediğimiz LGS seminerinde yanıt verdik.

Liseye Geçiş Sistemi’nin (LGS) Liseye Geçiş Sınavı ve yerel yerleştirme olmak üzere iki bölümden oluştuğunu anlattığımız seminerde, velilerin en büyük kaygısını sürekli değişen sınav ve eğitim sistemi oluşturuyor.

GÜVENİLİR VE ADİL BİR YERLEŞTİRME İSTİYORLAR

Geçen yıl LGS’de mağduriyetlere neden olan sınavsız öğrenci alan liseler için yapılan yerel yerleştirmenin kriterlerinin bu yıl nasıl düzenleneceği yine endişe duydukları konular arasında bulunuyor.

Velilerin Milli Eğitim Bakanlığı’ndan (MEB) istekleri ise geçen yıl yaşanan aksaklıkların bu yıl tekrarlanmaması, güvenilir ve adil bir liseye yerleştirme sisteminin kurulması.

20-01-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş