Arama sonuçları

LGS yalnızca devlet okullarında özel’de yok

LGS yalnızca devlet okullarında özel’de yok

LGS yalnızca devlet okullarında özel’de yok. 2 Haziran’da sınavla öğrenci alacak liseler için gerçekleştirilecek Liseye Geçiş Sınavı (LGS) yalnızca devlet okullarında yapılacak. Özel okulların hiçbiri sınav merkezi olarak atanmadı. 1 milyon 8’inci sınıf öğrencisinin katılacağı LGS’ye başta özel okul öğrencileri olmak üzere birçok öğrenci kendi okulunda girmeyecek. Gazete Habertürk’ün haberine göre Özel okullarda da LGS yapılmayacak.

 

LGS YALNIZCA DEVLET OKULLARINDA ÖZEL’DE YOK

Önceki akşam LGS sınava giriş belgelerinin yayımlanmasıyla birlikte dün de öğrenciler onaylanan bu belgeleri okul müdürlüklerinden almaya başladı. Ancak öğrencilerin fotoğraflarının yanı sıra kimlik bilgileri ve sınava girecekleri yerlerin bilgilerinin yer aldığı bu belgelerin LGS başvuru kılavuzunda “renkli” çıktısının alınacağı bilgisine karşın birçok okulda öğrencilere siyah-beyaz verdiği görüldü.

Milli Eğitim Bakanlığı’na konuyu aktardığımızda ise LGS sınava giriş belgesinin mutlaka renkli çıktısı olması gerektiğinin altı çizilerek, “Aksi halde öğrencilerin fotoğraflarından tanınması mümkün değil. Kılavuzda da renkli çıktı alınacağı yazılıyor” dedi. MEB, okul müdürlüklerini belgeleri renkli olarak vermeleri konusunda uyaracak.

ÖZEL OKUL ÖĞRETMENİNE GÖREV YOK

Bu arada LGS’de gözetmen olarak yalnızca devlet okulları öğretmenleri yer alacak. Sınav merkezi olarak özel okulların atanmaması gibi öğretmenleri de gözetmen olarak sınavda görev almayacak.

 

24-05-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin