Arama sonuçları

LGS yerleştirme kılavuzu ne zaman çıkacak?

LGS yerleştirme kılavuzu ne zaman çıkacak?

LGS yerleştirme kılavuzu ne zaman çıkacak? Sorularının zorluğu, sınav sırasında soruların sınav salonundan dışarıya cep telefonlarıyla paylaştırılmasıyla ilgili Liseye Geçiş Sınavı’nın (LGS) tartışmaları sürerken şimdi akıllardaki soru “liselere yerleştirmeler hangi kriterlere göre yapılacak?” Bu sorunun yanıtını ise LGS kılavuzu verecek.

 

LGS YERLEŞTİRME KILAVUZU NE ZAMAN ÇIKACAK?

1 milyon öğrencinin girdiği LGS’nin ardından öğrenciler ve veliler puanlarını hesaplamaya ve hangi liselere girebileceklerini tahmin etmeye çalışıyor. Sınavla ve sınavsız liselere yerleştirmelerin nasıl olacağını ise LGS yerleştirme kılavuzu anlatacak. Peki LGS yerleştirme kılavuzu ne zaman çıkacak?

26 HAZİRAN’DA PUANLAR VE KILAVUZ AÇIKLANACAK

LGS başvuru kılavuzunda LGS puanları ile yerleştirme kılavuzunun 22 Haziran’da açıklanacağı belirtiliyordu. Ancak sınavın ardından Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yaptığı açıklamada LGS puan açıklamasını 26 Haziran’a ötelediğini açıkladı. Yani sonuçlar 24 Haziran’da yapılacak seçimlerden sonra açıklanacak.

Bu durumda da LGS yerleştirme kılavuzunun açıklanma tarihi de ertelendi. LGS yerleştirme kılavuzu da açıklanmış olacak. Bu kılavuzda sınavla ve sınavsız öğrenci alan liselere yerleştirmelerin nasıl yapılacağının ayrıntıları belli olacak.

 

09-06-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş