Arama sonuçları

LGS yerleştirme kılavuzu ne zaman yayımlanacak?

LGS yerleştirme kılavuzu ne zaman yayımlanacak?

LGS yerleştirme kılavuzu ne zaman yayımlanacak? 1 milyon öğrencinin girdiği Liseye Geçiş Sınavı (LGS) 2 Haziran Cumartesi günü yapıldı. Sınavın sözel bölümü öğrenciler tarafından kolay bulunurken, matematik ve fen sorularından oluşan sayısal bölüm ise zorladı. Eğitimciler de sayısal bölümde çok öğrencinin hata yaptığı ve soruları cevaplayamadığını söyledi.

LGS YERLEŞTİRME KILAVUZU NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Sınavın ardından ise LGS puanları ile LGS yerleştirme kılavuzunun ne zaman açıklanacağı merak ediliyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) LGS kılavuzunda LGS puanlarının 22 Haziran'da açıklanacağını ve bu tarihte yerleştirme kılavuzunun da duyurulacağını belirtmişti.

Ancak bugün yaptığı açıklamada LGS puanları açıklamasını 22 Haziran’da değil, seçimden sonra 26 Haziran'da açıklayacağını duyurdu. Bu yeni duyuru ile birlikte LGS yerleştirme kılavuzunun da tarihi değişmiş oldu.  Sınavla ve sınavsız öğrenci alan liselere yerleştirmelerin nasıl yapılacağının ayrıntılarının belli olacağı LGS yerleştirme kılavuzu da LGS puanları gibi 26 Haziran'da açıklanacak. 

ÖNCE ÖZEL OKUL KAYIT YAPACAK

LGS puanlarının açıklanmasının ardından ise önce özel okullarda kayıtlar yapılacak, ardından da devlet liseleri için tercih süreci başlayacak.  

03-06-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş