Arama sonuçları

Lisans bitirme projelerini sergilediler

Lisans bitirme projelerini sergilediler

Lisans bitirme projelerini sergilediler. Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) mezunları, lisans bitirme projelerini sergiledi. Proje tanıtım toplantısında Bilgisayar, Elektrik-Elektronik, Endüstri, İnşaat ve Makine Mühendislikleri Bölümleri ile İşletme ve Mimarlık Bölümlerinden yaklaşık 60 lisans bitirme projesi anlatıldı.

Mezun olacak öğrenciler, trafik sinyal sistemleri, göme engelliler için sesli çözümler, fabrika otomasyon ve simülasyon sistemleri, keşif droneları, otonom ve uzaktan kontrollü araçlar gibi projelerini sundu.

LİSANS BİTİRME PROJELERİNİ SERGİLEDİLER

Rektör Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu bitirme projelerinin çok önemli olduğunu, bölümlerin ve müfredatın, bitirme projeleri olmadan verimli olamayacağını ifade etti. Sabuncuoğlu, artık günümüzde tecrübenin bilgiye ulaşmaktan daha önemli olduğunu dile getirdi. Sabuncuoğlu, şöyle dedi:

“Bilgiye her yerde ulaşabilirsiniz. Bilgi sadece üniversite sınırları içinde değil her yerde. Her yerde ulaşamayacağınız şey ise tecrübedir, deneyimdir. Tecrübe, çoğu zaman bilginin kendisinden daha değerlidir. Bilgi, nasıl kullanacağınızı bilmezseniz bir anlam taşımaz. Bu yüzden bitirme projeleri, siz öğrenciler için çok önemli bir tecrübedir.”

Ardından katılımcılar, Sergi Alanı’nda açılan ve projelerin sergilendiği stantları gezdi. Öğrenciler toplantıda sunumlarla anlattıkları projelerini burada ise uygulamalı olarak gösterme fırsatı buldu.

Öğrencilerin, güncel ve son teknolojiyi kullanarak Endüstri 4.0 yaklaşımıyla hazırlayıp sundukları projeler, katılımcıların ilgisini çekti.

 

31-05-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş