Arama sonuçları

Liseli gençler inovasyonla buluştu

Liseli gençler inovasyonla buluştu

Sosyal İnovasyon Kampı'nda bir araya gelen lise öğrencileri eğitimde fırsat eşitliği için teknolojik çözümler tasarladı.

NN Hayat ve Emeklilik'ten yapılan açıklamaya göre şirket, Genç Başarı Eğitim Vakfı (Junior Achievement Turkey) iş birliği ile Sosyal İnovasyon Kampı düzenledi.

İNOVASYON KAMPI'NA KİMLER KATILDI?

21 ildeki 35 farklı liseden 78 öğrencinin katıldığı kampta gençler inovasyonla buluşurken, ilki 2017 yılında gerçekleşen kamp, salgın nedeniyle bu yıl ilk kez çevrim içi gerçekleştirildi.

Kendi şehirlerinden bağlanarak bir araya gelen liseli gençler bu sene de sosyal sorunlara NN gönüllüleri ile birlikte yenilikçi çözümler üretti.

21 ildeki 35 farklı liseden 78 öğrencinin karma gruplar halinde bir sosyal girişim fikri geliştirdikleri Sosyal İnovasyon Kampı’nda öğrenciler bu sene "Eğitim Teknolojileri ile Eğitimde fırsat eşitliği" konusu üzerine çalışmalarını gerçekleştirdi. Öğrenciler tarafından üretilen fikirlerin NN gönüllüsü mentorların desteğiyle birlikte bir iş planına dönüştürüldüğü kamp sonunda en iyi projeler seçildi.

EN BAŞARILI PROJELER İKİ BİRİNCİ VE BİR İKİNCİ OLARAK BELİRLENDİ

Kampa katılan öğrenciler günümüzde yaşanan sosyal sorunlara değinebilme şansı bulurken, ekip olarak çalıştıkları bir projeyi jüriye sunma deneyimini de erken yaşlarda yaşama fırsatı yakaladılar.

Liseli gençler 2 gün süren etkinlik kapsamında hiç tanımadıkları gruplar ile kısıtlı bir zamanda uçtan uca bir projeyi tasarlamanın heyecanını yaşadılar.

NN Hayat ve Emeklilik İnsan Kaynakları Müdürü Özlem Kuzey Kaya ve Müşteri İletişim Merkezi Müdürü Sercan Ünal’ın da jüri ekibinde bulunduğu etkinlikte en başarılı projeler iki birinci ve bir ikinci olarak belirlendi.

"YENİ DENEYİMLER KAZANMAYI AMAÇLAYIN"

Dereceye giren projelerden EQ-Vision "Eşit ve Kaliteli Vizyon" mottosuyla tüm öğrencilerin erişebileceği bir platform olarak tasarlandı, DC Online- Öğrenci Etkileşim Platformu her öğrencinin verimli bir sınıf ortamına ve rehber öğretmene erişiminin bulunmaması ve bazı okulların öğrenciyle birebir iletişimde yetersiz kalması sorunlarından yola çıkılarak oluşturuldu.

Studay isimli web sitesi ve mobil aplikasyon projesi de 6-18 yaş arası öğrencilerin eğitimindeki eksikleri ve ihtiyaçları karşılamayı amaçladı.

NN Hayat ve Emeklilik Genel Müdürü Anna Grzelonska, "Sadece başarılı bir öğrenci olmayı değil, yeni deneyimler kazanmayı da amaçlayın" dedi.

30-04-2021


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş