Arama sonuçları

LYS'de bugün son şans

LYS'de bugün son şans

LYS'de bugün son şans. ÖSYM'nin başvurusunu zamanında tamamlayamayan adaylar için verdiği "birer günlük" ek süre LYS'de bugün son buluyor. 

Başta Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) olmak üzere bazı adaylar sınav ücretlerini ödeyemedikleri ve başvurularını yapamadıkları için ÖSYM'den ek süre istedi. Sosyal medya aracılığı ile kampanya düzenleyen Kamu Denetçiliği Kurumu'na başvuran adayların bu talebi geçtiğimiz günlerde kabul gördü. ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ömer Demir, başta LYS olmak üzere sınavlara başvuramayan adaylar için birer günlük süre verdi. "Geç başvuru günü" ise LYS'de bugün son bulacak.

LYS İÇİN GEÇ BAŞVURU GÜNÜ 

LYS başvurularının alındığı 4-17 Nisan tarihleri arasında başvuru yapamayanlar  ise bugün "geç başvuru günü" olacak. Bugün saat 23.59'a kadar adaylar ücretlerini yatırarak, LYS için başvuru yapabilecekler. 

ALES'te geç başvuru dün sona erdi. KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (genel yetenek-genel kültür) ile KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) sınavları için 3 Mayıs'ta, KPSS A Grubu Alan Bilgisi sınavları için 4 Mayıs'ta ve Adalet Bakanlığı sınavları için de 17 Mayıs'ta bir günlük süre ile başvuru yapabilecek.

27-04-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş