Arama sonuçları

Maltepe Üniversitesi 20'nci yaşını kutladı

Maltepe Üniversitesi 20'nci yaşını kutladı

Maltepe Üniversitesi, 20. yaşını Marma Otel İstanbul'da düzenlenen törenle kutladı. Törende konuşan Maltepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şahin Karasar, 20. yılını tamamlamış bir vakıf üniversitesi olmanın gururunu yaşadıklarını belirterek, "Fiziksel yapılanmasını tamamlamış, akademik insan kaynağı anlamında kendi akademik iş gücünü yetiştirmiş bir üniversiteyiz. İnovatif ve biyomedikal projeler, yeni ve nano teknolojilerle gündeme gelmemiz söz konusu. 2018 yılından itibaren bunları adım adım hayata geçirmek suretiyle önümüzdeki 20 yılın hedeflerini şimdiden belirlemiş ve yol haritasını çizmiş oluyoruz" dedi.

'GELENEKTEN GELECEĞE'

Prof. Dr. Karasar, törende gösterimi yapılan “Gelenekten Geleceğe” adlı belgesel hakkında şunları söyledi: “Bizim geleneklerine bağlı bir üniversite olma çizgimiz var. Bunu insan kaynağımızla ve öğrencimizle yaşayarakhissediyoruz. Belgeselimizde 'Gelenekten Geleceğe' uzanan yolda, geleneğimize bağlı ama geleceğin çağdaş gereksinimlerini de yerine getiren, dolayısıyla teknolojiyle barışık, bilgiyi üretmeye aday nesiller yetiştirmeyi hedefliyoruz.”

20. YIL KİTABI

Konuklara da dağıtılan “Birlikte Büyümek” başlıklı 20. yıl kitabının üniversitenin kuruluş öyküsünü anlattığını belirten Prof. Dr. Karasar, “1997 yılında üniversitenin kuruluşuyla birlikte doğmuş olan ve şuanda bizim öğrencimiz olan öğrencilerimizle “Birlikte Büyümek” adlı kitabı hazırladık. Öğrencilerin yaşam öyküsüyle, üniversitemizin kuruluş ve bugünlere geliş öyküsünü birbiriyle örtüştürdük'' diye konuştu.

'OLUMSUZLUKLARDAN ŞİKÂYET ETMEYE HAKKIMIZ YOK'

Maltepe Üniversitesi Kurucusu ve Mütevelli Heyeti Başkanı Hüseyin Şimşek ise ''Üniversitelerimizin toplumu aydınlatma ve bilgiyi paylaşma sorumluluğu üzerinde ısrarla duruyorum. Günümüzdeki olumsuzluklardan sadece şikayet etmenin aydın sorumluluğu ile bağdaşmayacağını düşünüyorum. Bu konularda karşılaşılan sorunlara hep birlikte çözüm bulabileceğimize inanıyorum. 20. yıl kitabının ve belgeselinin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür eder, 20. yılımızı kutlarım'' dedi.

Gece, ödül töreni ve 20. yıl pastasının kesilmesiyle son buldu. 

 

07-01-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin