Arama sonuçları

Matematik yarışmasında Türk takımlarının başarısı

Matematik yarışmasında Türk takımlarının başarısı

Matematik yarışmasında Türk takımlarının başarısı. Kanada Waterloo Üniversitesi’nce düzenlenen ulusal ve uluslararası birçok üniversiteye kabul almada etkili olan Dünya Matematik Yarışması’nda Türkiye derecesinde ilk 3’te Amerikan Robert Kolej, TEV İnanç Türkeş Özel Lisesi ile Arı Okulları yer aldı.

Waterloo Univercity The Centre for Education of Mathematics and Computing (CEMC) birimi tarafından hazırlanan soruları farklı ülkelerden binlerce öğrenci yanıtladı. Öğrenciler bireysel ve okul kategorilerinde olmak üzere 9.sınıf düzeyi için Fryer, 10.sınıf düzeyi için Galois, 11.sınıf düzeyi için Hypatia ve 12.sınıf düzeyi için Euclid sınavlarında İngilizce matematik terminolojisi ve mantıksal düşünme becerilerini kullanarak problem çözme yeterliklerini ölçtüler. 

MATEMATİK YARIŞMASINDA TÜRK TAKIMLARININ BAŞARISI

Özel Arı Okulları yarışmanın Galois kategorisinde TEV İnanç Türkeş Özel Lisesi ve İstanbul Amerikan Robert Lisesinden sonra Türkiye derecelendirmesinde 3’lük elde ederken Fryer kategorisinde de yine Türkiye 3.sü oldu. Toplamda okulun 5 öğrencisi bireysel derecelendirmede madalya ile ödüllendirilirken 13 öğrenci de başarı sertifikası aldı.

 

 

29-05-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş