Arama sonuçları

‘Mayo kardeşliği’ onları kürsüye taşıdı

‘Mayo kardeşliği’ onları kürsüye taşıdı

'Mayo kardeşliği’ onları kürsüye taşıdı. Kayseri’de Hacı Ahmet Arısoy Anadolu Lisesi’nin 12 kişilik güreş ekibi sahip oldukları tek mayoyu paylaşarak turnuvalara hazırlandı. Öğrenciler takım halinde kürsüye çıktı.

Kayseri’nin Kocasinan İlçesi’ne bağlı Erkilet Mahallesi’ndeki Hacı Ahmet Arısoy Anadolu Lisesinde geçen yıl beden eğitimi öğretmeni ve aynı zamanda eski güreşçi Oktay Yerlikaya öncülüğünde bir güreş takımı kurulmasına karar verildi. Fanatik’in haberine göre öğrenciler arasından 12’si seçildi ve takım kuruldu. Spor salonu olmadığı için okulun bodrum katında depodan bozma yaklaşık 40 metrekarelik bir oda, antrenman salonuna dönüştürüldü.

Antrenman salonu küçük olduğu için koşu ve ısınma hareketlerini okul bahçesinde yapan güreşçiler, daha sonra salonda teknik ve taktik idmanlarını sürdürerek turnuvalara hazırlandı.

Genç sporcular, kısıtlı imkanlara rağmen katıldıkları ilk turnuvada bir başarı hikayesine imza attı.

‘MAYO KARDEŞLİĞİ’ ONLARI KÜRSÜYE TAŞIDI

Henüz bir yıllık takım olmalarına rağmen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen il turnuvasına katılan genç güreşçiler, tek mayoyu dönüşümlü kullanarak mücadele etti.

Yedi takım ve 110 sporcunun katıldığı turnuvayı ikinci olarak tamamlayan okul takımından 2 öğrenci birinci, 2 öğrenci ikinci ve 4 öğrenci üçüncü oldu.

Okul müdürü Ahmet Akçeşme, okul olarak kısıtlı imkanları olmasına rağmen farklı spor branşlarında başarılı sonuçlar elde ettiklerini söyledi. Okullarının güreş takımının da tek mayoyla katıldığı turnuvada il ikincisi olmayı başardığını belirten Akçeşme, şöyle dedi:

TEK MAYOYU ELDEN ELE GEZDİRDİLER

"Çok büyük salonlar, çok iyi imkanlar, çok da önemli değil. Yeter ki çocuğun içerisinde bu kıvılcım olsun. Gönül ister ki bütün hepsine mayo verelim fakat şartlar bu. Tek mayoyu elden ele gezdirerek il ikincisi oldular. Bu yavrular belki yarın Türkiye ikincisi olacak. Şartlarımızı düzeltmek için uğraşıyoruz ama imkanlar bu. Malzemeler çok pahalı. Kapı kapı gezip ’Bize destek olun.’ demiyoruz. Zor şartlarda başarı elde etmenin keyfi de bir başka oluyor. Biz memnunuz şartlarımızdan. 12 öğrencim tek mayoyla güreşti. Çalıştıkları yer, okulumuzun alt katında depodan bozma bir yer. Hiçbir şey öğrencilerimizi yıldırmıyor. “

MAÇ ARALARINDA DEĞİŞİREK KULLANDIK

Ortak kullanılan mayonun sahibi 11. sınıf öğrencisi Saltuk Buğrahan Cantürk (17) ise şöyle konuştu: "Daha önce güreşle ilgilenen sporcu olarak bir ben vardım ve eski kulübümden kalma bir mayom vardı. Maç aralarında mayo değiştiriyorduk, o da sıkıntı oluyordu. Hakemler sağ olsun bize anlayış gösterdi. Aslında sadece mayoyu değil her şeyi paylaşıyoruz, ayrımız gayrımız yok."

30-11-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin