Arama sonuçları

MEB: 142 milyon ücretsiz ders kitabı dağıtıldı

MEB: 142 milyon ücretsiz ders kitabı dağıtıldı

MEB: 142 milyon ücretsiz ders kitabı dağıtıldı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ücretsiz ders kitaplarıyla ilgili açıklamada 142 milyon ders kitabının dağıtımının tamamlandığını açıkladı.  Bakanlık 1'inci sınıflara ait kitapların da dağıtıldığını vurguladı.
CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun  TBMM Başkanlığı'na sunduğu araştırma genelgesinde ilkokul 1’inci sınıf kitaplarının basılamadığını dile getirmişti. Özcan, önergesinde şöyle demişti: 
“Kâğıt yokluğu nedeniyle şu anda ilkokul 1. sınıf kitapları halen basılamamıştır. Mahkeme duruşma tutanakları ve hastane ilaç raporları yazılı halde verilememektedir. Devlet hastaneleri doktor ve MR randevu tarihlerini ilaç firmalarının reklam kâğıtlarının arkasına yazmaktadır.”
 

MEB: 142 MİLYON ÜCRETSİZ DERS KİTABI DAĞITILDI

Özcan'ın önergesinin haber olması üzerine MEB açıklama yaptı. Açıklamada şöyle denildi:
 
2018-2019 eğitim-öğretim yılında ücretsiz ders kitabı dağıtımı kapsamında okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim öğrencilerine yönelik hazırlanan  yaklaşık 142 milyon adet ders kitabının tamamı öğrencilerimize dağıtılmıştır. 
 
Bu kapsamda; 5 derse ait, 10 çeşit ve  toplamda yaklaşık 14 milyon adet okul öncesi ve 1. sınıf ders kitabı da öğrencilerimize dağıtılmıştır.

03-10-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş