Arama sonuçları

MEB'den hükümlüler için öykü yarışması

MEB'den hükümlüler için öykü yarışması

MEB'den hükümlüler için öykü yarışması. Milli Eğitim Bakanlığı’nca, eski hükümlülerin istihdamı konusunda ön yargıları kırmak, sosyal ve ekonomik anlamda toplumsal duyarlılığı geliştirmek amacıyla "Karanlığı Aydınlananlar" adlı öykü yarışması düzenlenecek.

MEB'DEN HÜKÜMLÜLER İÇİN ÖYKÜ YARIŞMASI

MEB'den yapılan yazılı açıklamaya göre, yarışma Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’nce yürütülüyor. Ayrıca yarışma, "Avrupa Yetişkin Öğrenimi Gündemi-4" projesi kapsamında Avrupa Birliği tarafından finanse ediliyor.  Başta eski hükümlüler olmak üzere yetişkinlerin temel becerilerinin geliştirilerek etkin vatandaşlar olarak yaşamlarına devam etmelerinin ve istihdam edilebilirliklerinin artırılması amacıyla çeşitli faaliyetler yapılıyor.

Bu çerçevede, eski hükümlülerin istihdamı konusunda ön yargıları kırmak, sosyal ve ekonomik anlamda toplumsal duyarlılığı geliştirmek amacıyla öykü yarışması düzenlenecek.

Sadece eski hükümlülerin katılabildiği yarışmada, katılımcılar, önceden hüküm giymelerinden dolayı iş ve sosyal hayatlarında karşılaştıkları zorluk ve ön yargıları aşmak ve başarıya ulaşmak için yaptıklarını hikayeleştirecek.

YARIŞMANIN SONUCU 11 KASIM'DA AÇIKLANACAK

Yarışmaya, katılımlar 13 Eylül'de sona erecek. Katılmak isteyenler, en fazla 15 sayfadan oluşan eserlerini, denetimli serbestlik müdürlüklerine veya proje pilot illerinde (Eskişehir, Bursa, Malatya, Ordu, Hatay, Mardin, Manisa) seçilen halk eğitim merkezlerine teslim edecek.

Yarışma kapsamında, Türkiye genelinde ve 7 bölgede ilk üçe giren eserler 11 Kasım'da açıklanacak.

Türkiye birincisine 3 tam altın, ikincisine 2 tam altın ve üçüncüsüne tam altın verilecek. Bölgelerde ilk üçe giren eser sahipleri de yarım altın ile ödüllendirilecek.

 

03-08-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş