Arama sonuçları

MEB, Kılıçdaroğlu'na yanıt verdi: Böyle bir Danıştay kararı yok

MEB, Kılıçdaroğlu'na yanıt verdi: Böyle bir Danıştay kararı yok

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), atama süreçlerindeki mülakatlar konusunda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından "atıfta bulunulduğu gibi bir Danıştay kararı olmadığını" bildirdi.

Bakanlık, Kılıçdaroğlu'nun 15 bin öğretmen ataması sözlü sınav sürecine yönelik ifadelerine ilişkin açıklama yaptı.

BÖYLE BİR KARAR YOK

Açıklamada, Kılıçdaroğlu'nun öğretmen atama sürecinde gerçekleştirilen sözlü sınava yönelik açıklamasıyla ilgili kamuoyunu bilgilendirme gereğinin ortaya çıktığı belirtildi.

Kılıçdaroğlu sözlü sınavla ilgili şunları söylemişti: "Danıştayın verdiği bir karar var. Mülakatta artı 3 eksi 3 puan verebilirsiniz diyor. Bir puan aralığı belirliyor. Aldığı puanla, yazılıda aldığı, KPSS'de aldığı puanla mülakatta verilecek puanın aralığını belirliyor. Buna uymuyorlar. Yani Danıştay kararına uymuyorlar."

Açıklamada bu ifadeler hatırlatılarak, "Bu ifade ile kamuoyunun yanlış yönlendirildiği" kaydedildi. Açıklamada, şunlar yer aldı: "Söz konusu ifadede atıfta bulunulduğu gibi bir Danıştay kararı yoktur. Milli Eğitim Bakanlığı, hukuk devleti ilkesine sıkı sıkıya bağlıdır. Sayın Kılıçdaroğlu'nu, Milli Eğitim Bakanlığı'mızı uymamakla itham ettiği söz konusu Danıştay kararını açıklamaya davet ediyoruz."

 

30-12-2021


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş