Arama sonuçları

1 milyon meslek lisesi öğrencisine yazılım eğitimi

1 milyon meslek lisesi öğrencisine yazılım eğitimi

1 milyon meslek lisesi öğrencisine yazılım eğitimi. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), yazılım geliştirme programı Embarcadero Delphi'yi 1600'den fazla mesleki ve teknik okuldaki 1 milyon öğrencinin ücretsiz erişimine sunacak.

MEB ile Bilgi ve Teknoloji Grubu (BTG) arasında 5 yıl süreli işbirliği protokolü imzalandı. 

Protokolle yazılım geliştirme programı Embarcadero Delphi'nin, Bakanlığa bağlı 1600'den fazla mesleki ve teknik okuldaki bir milyon öğrenciye ücretsiz erişimi sağlanacak.  

MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Kemal Varın Numanoğlu, mesleki eğitimde öğrencilerin ulusal ve uluslararası platformda iş piyasasının ihtiyaç duyduğu en ileri düzeyde becerilerle donatılmasının hedeflendiğini belirtti.

Numanoğlu, protokolle öncelikli olarak yazılım kurulacak okulları şöyle sıraladı: Mesleki ve teknik Anadolu liselerinin bilişim teknolojileri, biyomedikal cihaz teknolojileri, elektrik-elektronik teknolojisi, endüstriyel otomasyon teknolojileri ve yenilenebilir enerji teknolojileri. 

1 MİLYON MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİSİNE YAZILIM EĞİTİMİ

BTG'nin protokolle yazılımların okullarda kurulumunu sağlamanın dışında  öğretmenlere Delphi yazılımıyla ilgili eğitimler vereceğini de söyledi.

 Numanoğlu, şöyle konuştu:

"Öğrenciler için ulusal yarışmalar düzenleyerek burs imkanı sunulacak. Protokolle ayrıca sektörel etkinliklerde öğrencilere de yer vererek, yazılım dünyasına yeni yetenekler kazandırılması hedefleniyor."

16-01-2020


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş