Arama sonuçları

MEF ilk TEDx etkinliğini gerçekleştirdi

MEF ilk TEDx etkinliğini gerçekleştirdi

MEF ilk TEDx etkinliğini gerçekleştirdi. ‘‘Paylaşmaya Değer Fikirler’’ ilkesiyle dünyanın birçok yerinde yapılan TEDx bu sefer de MEF Üniversitesi öğrencilerinin organizasyonuyla ‘‘Gelecek ve Sen’’ teması altında Tedx MEF Üniversitesi adıyla gerçekleşti. 

MEF Üniversitesi’nde ilk kez düzenlenen TEDx etkinliği, TED tarafından lisanslanmış, tamamı gönüllülerden oluşan ve kar amacı gütmeyen bir öğrenci organizasyonu olarak yapıldı. Genç girişimci ve liderlerden usta sanatçılara kadar birçok dalda yetkinliğe sahip konuşmacılar “Gelecek ve Sen” teması altında birleşti. 

MEF İLK TEDx ETKİNLİĞİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

TEDxMEFUniversity’de katılımcılar arasında şunlar yer aldı: Türkiye’nin başarılı tiyatrocularından Levent Üzümcü, moda dünyasının önemli ismi Tanju Babacan ve Cumhuriyet ve Dünya gazeteleri yazarlarından Psikolog Hilal Bebek, Volkan Akı, dijital pazarlama alanında yaptığı konuşmalarla tanınan Mustafa İçil, Ekonomist Beste Naz Köksal, Reklamcı ve Youtuber Volkan Öge, Girişimci Bedriye Berber Engin ve MEF Üniversitesi öğrencisi Alperen Usta. 

İLK KEZ GERÇEKLEŞTİRDİK

MEF Üniversitesi TEDx’in Küratörü Endüstri Mühendisliği 3. Sınıf öğrencisi Onur Dursun etkinlikle ilgili şu bilgileri verdi: ‘‘Üniversitemizden gönüllü arkadaşlarım ile yaklaşık 6 aydır TEDxMEFUniversity için çalıştık. Dünyada ve ülkemizde büyük ilgi gören TEDx etkinliğini MEF Üniversitesi’nde ilk defa gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Konuşmacılarımız ve izleyicilerimizle başarılı bir konferans gerçekleştirdik.’’ 

 

TEDx NEDİR?

TED konferanslarında sanattan sağlığa, başarıya ve geleceğe kadar geniş yelpazede konulara yer verilmekte. TEDx ise “payIaşmaya değer fikirler”in dile getirildiği yerel bir programdır. TED, “Paylaşmaya Değer Fikirler” anIayışıyla, kişiler ve organizasyonların TED benzeri kendi yerel etkinliklerini yapabilmeleri için TEDx’i yaratmıştır. TEDx ismindeki “x” bağımsız organize edilen TED etkinlikleri anlamına gelmektedir. TEDx lisansı, 25 yıllık konferans düzenleme ve fikir payIaşımı deneyimine sahip olmak demektir.TEDx etkinlikleri 400’ün üzerinde TED video arşivinin de gücüyle, etkinliğin kendi konuşmacıları ve performansları ile beraber yeni fikirler, ilham veren konular ve heyecan verici konuşmalarIa zenginIeşen bir dünyayı yaşamanızı sağlar. TEDx etkinlikleri sadece yeni fikirlerin anlatıldığı, ilham ve bilginin özgür kılındığı ortamlar değil, ilham veren videoların paylaşılması ile de ünlüdür. TED’indiğer ülkelerde de TED Talks konsepti ile etkinlikler düzenlenebilmesi için oluşturduğu TEDx etkinlikleri ülkemizde büyük ilgi görmeye devam ediyor.

 

 

 

26-03-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin