Arama sonuçları

MEF Üniversitesi’nden flipped learning kitabı

MEF Üniversitesi’nden flipped learning kitabı

Yeni kuşağın algısına en uygun olan ve ters yüz öğrenme yöntemi olarak da bilinen flipped learning öğrenme yöntemini tüm programlarında uygulayan MEF Üniversitesi, hazırladığı “The Flipped Approach to Higher Education: Designing Universities for Today’s Knowledge Economies and Societies” kitabı ile, öğrenme yöntemini dünya yükseköğretiminin paylaşımına ve tartışmasına açtı.

MEF Üniversitesi, flipped learning öğrenme yöntemi ile kuruluş hikayesini ve bu süreçte edindiği deneyimleri anlatarak dünya yükseköğretiminin paylaşımına sunduğu kitabında fiziki ve coğrafi altyapısından, insan ve entelektüel sermayesine kadar birikimlerini anlatılıyor. Kitap, yönetici, öğretim üyesi, öğrenci ve pedagojik teknik destek personelinin flipped learning ile eğitim-öğretim sürecindeki deneyimlerini içeriyor. 

İngiltere’nin Emerald Publishing yayınevi tarafından basılan ve farklı disiplinlerde flipped learning uygulamaları hakkında yazılmış ilk eseri olan kitabın yazarlığını MEF Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Şahin ve MEF Üniversitesi Öğrenimde Mükemmelliyet Merkezi Müdürü Caroline Fell Kurban yaptı. 

Prof. Dr. Şahin, kitap ile ilgili: “Kitabımız, flipped learning modelinde liderlik, kurumsal taahhüt, altyapı, öğretim üyesi, öğrenci desteği ve bunların hepsinin gelişimine ilişkin performans geliştirme girişimleri yaratma amacıyla yazılmıştır. Bu kitap, dünyada yükseköğretimde bundan sonra yaşanacak olan değişimleri için bir ilki temsil edecektir. Dünya yükseköğretiminde farklı disiplinler üzerine yazılmış ilk flippedlearning eseri olan kitabımız yükseköğretim için bir referans kaynak olacaktır” dedi. Prof. Şahin, dünyanın flipped learning ile ilgili bu kapsamda yazılmış ilk kitabının Türkiye’den bir üniversitenin deneyimi ile yazılmış olmasının haklı gururunu yaşadığını ifade etti.

27-12-2016


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş