Arama sonuçları

'Mesleğim Hayatım' portalı LGS tercihlerinde başucu kaynağı

'Mesleğim Hayatım' portalı LGS tercihlerinde başucu kaynağı

"Mesleğim Hayatım" portalı LGS tercihlerinde başucu kaynağı. Milli Eğitim Bakanlığınca açılan "Mesleğim Hayatım" portalına, LGS kapsamında meslek lisesi tercihi yapacak adaylar büyük ilgi gösterdi.

İş dünyasının ihtiyaç duyduğu alanlarda nitelikli iş gücünün yetiştirilmesine katkı vermek amacıyla kurulan portal, 1 milyondan fazla sayfa görüntülenme sayısına ulaştı, ayrıca 230 bin tekil kullanıcı tarafından ziyaret edildi. 

‘MESLEĞİM HAYATIM’ PORTALI LGS TERCİHLERİNDE BAŞUCU KAYNAĞI

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, Mesleğim Hayatım Portal’ı mesleki ve teknik eğitime erişimin geliştirilmesine, kapasitenin artırılmasına katkı sağlaması için Mart ayında kullanıma sunuldu. Eğitim sektörünün toplum ve iş dünyası ile ilişkilerine işlerlik kazandırılmasına ve nitelikli iş gücünün istihdamının sağlanmasına da katkıda bulunacak.

Yoğun ilgi ile karşılanan portalın özellikle LGS tercih döneminde öğrenciler için başucu kaynağı olduğunu bildiren Özer şöyle dedi: "1 milyondan fazla sayfa görüntülenme sayısına ulaşan portal, 230 bin tekil kullanıcı tarafından ziyaret edildi." 

Özer, öğrencilerin portalda en çok merak ettiği konu başlıklarının "meslekleri tanıyalım", "geleceğin meslekleri", "duyuru ve haberler", "dokümanlar", "mesleki tanıtım videoları", "mesleki rehberlik ve yönlendirme", "mesleki eğitim videoları" olduğunu aktardı.

DİJİTAL ÇAĞIN GÜÇLÜ YANSIMASI

Mahmut Özer, Milli Eğitim Bakanlığının, "Mesleğim Hayatım" portalını dijital çağın güçlü bir yansıması olan sosyal medya mecralarına da taşıdığını bildirdi. 

Meslek sahibi olmaya hazırlanan gençlerin, kendilerine destek olabilecek, teşvik edecek, kolaylık sağlayabilecek, çözüm odaklı yaklaşabilecek ve dinamik yapıya sahip sosyal medya platformu oluşturulduğunu kaydeden Özer, şöyle konuştu:

"Mesleki ve teknik eğitim öğrencileri, öğretmenler, idareciler ve veliler, sosyal medya hesapları sayesinde, mesleki ve teknik eğitimin gelişmesinde söz sahibi olacak. Ayrıca fikirlerini, projelerini, başarı hikayelerini de paylaşma imkanı bulacaklar. Kısa zamanda hedef kitleyle pozitif iletişim sağlandı ve yüksek etkileşim değerlerine ulaşıldı.

PORTALI EN ÇOK ZİYARET EDEN İL İSTANBUL 

Portal adresine Facebook, Twitter, Instagram'da bugüne kadar 2 milyon 807 bin 820 erişim sağlanırken adres 11 milyon 954 bin 36 kez gösterildi. Kullanıcılar portala Facebook üzerinden 2 milyon 643 bin 820 kez erişim sağladı, portal 9 milyon 247 bin 25 kez de gösterildi.  Sayfalara Instagram üzerinden 164 bin kez erişim sağlandı, ayrıca sayfalar 292 bin kez gösterildi. Portalın Twitter üzerinden görüntülenme sayısı ise 2 milyon 415 bin 36 oldu."

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Özer, portalı en çok ziyaret eden 10 ilin sırasıyla İstanbul, Bursa, Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Samsun, Kocaeli, Gaziantep ve Aydın olduğunu sözlerine ekledi.

04-07-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş