Arama sonuçları

Meslek liselerinde yapılan kızaklarda kar eğlencesi

Meslek liselerinde yapılan kızaklarda kar eğlencesi

Meslek liselerinde yapılan kızaklarda kar eğlencesi. Bakan Selçuk, meslek liselerinde yapılan kızaklarla karda eğlenen çocukların fotoğrafını paylaştı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, meslek liselerinde yapılan ve Sevgi Evleri'ne gönderilen kızaklarla kayan çocukların fotoğrafını paylaştı.

Selçuk, sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla her şeyin tersine döndüğünü belirtti.

KIZAKLARDA NEŞELİ ANLAR

Velilerin çocuklarının arkadaşsız kalmasına üzüldüğünü ve bu konuda haklı olduklarını aktaran Selçuk, salgında arkadaşlarından hiç ayrılmamış çocukların da bulunduğuna işaret etti.

Bakan Ziya Selçuk, paylaşımında şunları kaydetti:

"Sevgi Evleri'ndeki evlatlarımız... Onlar salgın günlerini arkadaşlarıyla beraber geçiriyorlar. Bu kızakları okullar için yaptırmıştım. Okullara gönderecektik. Sadece kar tatillerinde değil, okulda da eğlenecekti çocuklar. Hayalim oydu ama olmadı. O kızaklardan biri epeydir odamda duruyor, baktıkça aklıma çocuklar geliyordu. Bu kışı da oyunsuz geçirecekler diye düşünürken aklımıza Sevgi Evleri'ndeki yavrular geldi. Kızaklar yerini buldu."

Paylaşımında Sivas ve Kars'taki Sevgi Evleri'nden fotoğraflara yer veren Selçuk, "Oynayın yavrum, doya doya... Hepimiz için, ülkenin bütün çocukları için gönlünüzce bütün çocuk neşenizle.." dedi.

MESLEK LİSELERİNE BİN KIZAK SİPARİŞİ VERİLMİŞTİ

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, geçen yılın nisan ayında yaptığı açıklamada, karda öğrencilerle kaymak için meslek liselerine bin kızak siparişi verdiğini, gelecek kış öğrencilerle kızak kayma temennisinde bulunduğunu ifade etmişti. 

19-01-2021


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş