Arama sonuçları

Mesleki eğitim alanlara pozitif ayrımcılık getirilsin

Mesleki eğitim alanlara pozitif ayrımcılık getirilsin

Mesleki eğitim alanlara pozitif ayrımcılık getirilsin. İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Doç. Dr. Mustafa Aydın mesleki eğitim alanlara pozitif ayrımcılık getirilmesi gerektiğini söyledi. 

Aydın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın her platformda dile getirdiği mesleki eğitimin geliştirilmesi gerekliliği sözlerine atıfta bulunarak şöyle dedi:

Mesleki eğitim almış, meslek lisesi, meslek yüksekokulu mezunları değerlendirilmediği, bu mezunlara statü kazandırılmadığı ve pozitif ayrımcılık yapılmadığı takdirde Türkiye’deki mesleki eğitimin hiçbir yere varamayacağına inananlardanım. Meslek liselerini, meslek yüksekokullarını ve mesleki eğitim veren kurumları önemli bir noktaya getirmek gerek. Bu kurumlara ayrıcalıklı davranmalı, teknolojik alt yapı sağlamalıyız ki Türkiye’nin üst düzey insanları çocuklarını buralara göndersinler. Bizim son dönemlerde gündeme getirmeye çalıştığımız; meslek okulları veya mesleki eğitim almış bir insanın çalışacağı yerin hizmet sektörü olması gerektiği. İş dünyası ile mesleki eğitimi birleştirmemiz gerek. Meslek okullarına gelecek öğrencilere bazı avantajlar sağlanmalı. Kısa dönem askerlik, yedek subaylık, iş kurmaları için daha fazla teşvik vermek veya bir iş yerine girdikleri zaman daha fazla ücret vererek onları bu kurumlara kanalize etmek, statü vermek, onlara pozitif ayrımcılık yapmak ve desteklemek gerek.”

MESLEKİ EĞİTİM ALANLARA POZİTİF AYRIMCILIK GETİRİLSİN

Aydın, Türkiye’de işsizlik olduğuna inanmadığını söyleyerek, “Türkiye’de işsizlik yok. Sadece bizde işe uygun eleman yok. Bizim problemimiz budur” dedi. 

05-12-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş