Arama sonuçları

Mesleki ve teknik eğitimi şahlandırıyoruz

Mesleki ve teknik eğitimi şahlandırıyoruz

Mesleki ve teknik eğitimi şahlandırıyoruz. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, mesleki ve teknik eğitimi şahlandırmak için gerçek hayat neyi talep ediyorsa ona uyulması gerektiğini belirtti.

Bakan Selçuk, PAGEV Plastik Mükemmeliyet Merkezi temel atma töreninde konuştu. Selçuk, yapılan çalışmada üretimin bütün paydaşlarının bir araya gelerek bir sistem döngüsü oluşturduğunu ve bunun diğer sektörlere de örnek olmasını ve sayılarının artmasını diledi.

Mükemmeliyetin kelime kökeninin kemalden geldiğini ifade eden Selçuk, şöyle dedi:

MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİMİ ŞAHLANDIRIYORUZ

"Aslında olgunlaşmış olan, kemale ermiş olandan bahsediyoruz. Bu sektörün hem üniversitelerle hem sektörün paydaşlarıyla, öğretmenlerle, öğrencilerle velilerle iç içe böyle bir ekosistem kurmuş olması, gerçekten Türkiye'nin artık belli noktalarda, belli mesa feler alabildiğine zihniyet olarak başladığını gösteriyor.Biz Milli Eğitim Bakanlığı olarak göreve geldikten sonra, mesleki ve teknik eğitimi şahlandırmak için ne gerekiyorsa, yasal altyapı, mevzuat altyapısı, finansal altyapı, eğitim-öğretim altyapısının tamamını hayat sahnesine bakarak, yani gerçek hayat neyi talep ediyorsa biz ona uymak zorundayız. Gerçek hayat, sektör bizim yönetmeliklerimize uymak zorunda değil. Kendimizi hayata göre uyarlamak zorundayız. Aksi takdirde dış ticaret açığımız böyle devam eder, ithalatımız böyle devam eder ve biz de hedeflerimizden geride kalırız."

PAGEV Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Eroğlu ise plastiğin teknolojinin her alanında yer aldığını ifade ederek, Türkiye'nin yıllık 10 milyon ton üretim gerçekleştirdiğini bildirdi. PAGEV Plastik Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin de bulunduğu arazide gerçekleşen temel atma törenine, İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya, sanayiciler ve eğitimciler katıldı.

09-03-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş