Arama sonuçları

Mevlana ile 66 ülkede değişim öğrencisi olabilirsiniz

Mevlana ile 66 ülkede değişim öğrencisi olabilirsiniz

Mevlana ile 66 ülkede değişim öğrencisi olabilirsiniz. Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, Mevlana Değişim Programı kapsamında, 2019-2020 eğitim öğretim yılında 66 ülkeyle belirlenen alanlarda öğrenci değişimi yapılacağını bildirdi.

MEVLANA İLE 66 ÜLKEDE DEĞİŞİM ÖĞRENCİSİ OLABİLİRSİNİZ

Saraç, yaptığı açıklamada, Mevlana Değişim Programı'na ilişkin bilgi verdi. 

Bunun yeni YÖK'ün yurt dışındaki yükseköğretim kurumları ile Türkiye'deki yükseköğretim kurumları arasında öğrenci ve öğretim elemanı değişimini amaçlayan bir proje olduğunu anımsatan Saraç, "2019-2020 eğitim öğretim yılında da Mevlana Değişim Programı kapsamında, 66 ülke ile belirlenen alanlarda değişim yapılacaktır. Başvurular, öğrenciler tarafından, kayıtlı oldukları üniversitelere belirlenen usul ve esaslara göre yapılacaktır." ifadelerini kullandı.

YÖK ÖĞRENCİLERE BURS VERECEK 

Program hakkında detaylı bilgiye https://mevlana.yok.gov.tr/ adresinden ulaşılabileceğini bildiren Saraç, "Program kapsamında yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından Türkiye'ye gelecek öğrencilerle yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarına gidecek öğrencilere YÖK tarafından değişen tutarlarda burs ödenecektir." bilgisini paylaştı.  

 

22-02-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş